Przed nami VI Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble

You are currently viewing Przed nami VI Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble

W wiosenny weekend 14-15 marca Kołobrzeg będzie gościł scrabblistów z całego kraju. Nawet jeśli nie gracie na co dzień w scrabble, warto w ten weekend zajrzeć do Podczela – może znajdziecie nowe hobby?

Scrabble to znana gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na świecie. Pasjonaci grają nie tylko w domowych zaciszach, ale spotykają się na sportowych turniejach, wliczanych do ogólnokrajowego rankingu.

To już szóste mistrzostwa Kołobrzegu, jak widać impreza na stałe wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w mieście. Swój udział potwierdziło już wielu wybitnych zawodników z całego kraju, że wymienimy tylko Trójmiasto, Szczecin czy Warszawę.

W tym roku po raz drugi Mistrzostwa Kołobrzegu, w uznaniu dla rosnącej popularności imprezy zostały wliczone do ogólnopolskiego cyklu GRAND PRIX.

Zawody są otwarte co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy chętny. Zapisy odbywają się przez internet na stronie www.pfs.org.pl zakładka Turnieje. Tam też można zapoznać się z pełnym harmonogramem imprezy. Jeśli ktoś zechce wziąć udział w zawodach rozgrywając tylko jedną czy dwie rundy, wystarczy zgłosić to sędziemu. Scrabblistów w tym roku gości Ośrodek Wypoczynkowy Bukowina przy ul. Wileńskiej 9. Debiutanci nie ponoszą żadnych opłat.

Organizatorami zawodów są: Klub Scrabblowy START Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Miasto Kołobrzeg. Do pięknej oprawy turnieju przyczyniło się szereg darczyńców fundujących nagrody i przerwy kawowe, spośród których warto wymienić choćby kołobrzeskie firmy: Brico Marche czy Pierogarnię w Porcie. Do grona wspierających dołączyły także firmy spoza miasta : APA2 ze Szczecina, AMB z Krakowa i IMFilter z Goleniowa. Ponadto szereg osób prywatnych i lokali gastronomicznych wsparło organizację turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

 

 

Dodaj komentarz