Raport. Kołobrzeg poza pierwszą dziesiątką najpopularniejszych miast urlopowych jesienią. Jednak mamy powód do zadowolenia

Wrzesień i październik to wymarzona pora na górskie wędrówki, ale także zwiedzanie dużych miast – wynika z raportu portalu nocowanie.pl. Wśród najbardziej popularnych o tej porze roku miejscowości nie ma Kołobrzegu, choć i tak liczba zainteresowanych pobytem w naszym mieście we wrześniu w porównaniu do ubiegłego roku, wzrosła.

W ubiegłym roku najwięcej zapytań o nocleg pojawiło się w województwie małopolskim – 37% wszystkich zapytań wysłanych we wrześniu. Turystów przyciągało również dolnośląskie (19% zapytań), pomorskie (10%), a także podkarpackie (8%). Wygląda na to, że w tym roku statystyki będą wyglądać bardzo podobnie.

Wśród najbardziej popularnych miejscowości we wrześniu znalazły się oczywiście Zakopane, następnie Karpacz, Szklarska Poręba, Wetlina, Kazimierz Dolny, Kraków, Szczawnica, Białka Tatrzańska, Wrocław i Wisła. W tym roku wzrosło zainteresowanie noclegami w Krynicy Górskiej i co ciekawe w Kołobrzegu.

Jak widać, są to głównie górskie miejscowości. Jest kilka powodów, aby to właśnie w tym czasie zdobywać szczyty. Przede wszystkim chodzi o pogodę – nie doskwierają upały, rzadko występują gwałtowne opady i wyładowania, które latem zdarzają się dosyć powszechnym zjawiskiem. Poza tym na szlakach nie ma aż tak dużego ruchu, jak w wakacje. Najważniejsze są jednak walory estetyczne, bo góry jesienią najbardziej cieszą oko.

Więcej na https://www.nocowanie.pl/jesienne-kierunki-podrozy-w-polsce.html

nocowanie - Raport. Kołobrzeg poza pierwszą dziesiątką najpopularniejszych miast urlopowych jesienią. Jednak mamy powód do zadowolenia

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. Wrzesień 20, 19:50 Kilo

    góry cieszą oko, a Kołobrzeg wieje nudą, szarówką, deszczami, zimnym wiatrem i jeszcze raz NUDĄ

    Reply this comment
  2. Wrzesień 21, 10:14 Anonim

    Kołobrzeg wieje nudą – wszystko zależy od celu przyjazdu. Jeśli przyjazd zdrowotny jest ok, ale jeśli oczekujemy rozrywek to szukajmy je… Kocham Kołobrzeg i stąd moja przeprowadzka kilka lat temu.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend