Ruszyły zapisy na VI Kołobrzeski Dogtrekking. Nie czekajcie na ostatnią chwilę, bo liczba miejsc jest ograniczona

Można już rezerwować miejsca na VI Kołobrzeski Dogtrekking, który w tym roku wystartuje 20 maja. Wprawdzie zapisy będą prowadzone jeszcze do 30 kwietnia, to nie warto czekać na ostatnią chwilę. Liczba miejsc jest ograniczona do 150. 

Tym razem trasa biegu z psem na orientację będzie wyznaczona na terenach lasów leżących w okolicy Kądzielna. Tam też będzie punkt zbiórki.
W tym roku organizatorzy wydłużyli nieco trasę.  W wersji SHORT trzeba będzie przebiec 12 km, a w LONG 18 km. Dla obu kategorii przewidziane są 3 pierwsze miejsca na podium, a każdy z uczestników otrzyma medal.
Do udziału w Dogtrekkingu dopuszczone będą psy, które mają powyżej 1 roku, ale nie osiągnęły jeszcze wieku 9 lat. Jeżeli pies jest starszy lub młodszy, może wystartować tylko po okazaniu zaświadczenia od lekarza weterynarii o braku przeciwwskazań do startu na określonym dystansie.


Opłaty i jak się zapisać ?

Mailowo  – kontakt@dogtrekking-kolobrzeg.pl). Można też zgłosić się telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 505 030 310. W obu przypadkach należy podać imię i nazwisko, imię, rasę i wiek psa, kategorię 12/18 oraz telefon kontaktowy.
Opłata wynosi 20 zł od osoby. W cenie pakietu startowego: możliwość udziału w dogtrekkingu i medal, butelka wody na trasę, własnoręcznie upieczona kiełbaska, kawałek pysznego, domowego ciasta, kawa i herbata na rozgrzewkę.

Zgłoszenia trwają do 30 kwietnia.

Co to jest dogtrekking?


Dogtrekking to bieg z psem na orientację. Impreza dla każdego – żeby wziąć udział w dogtrekkingu nie trzeba być sportowcem – wystarczą chęci, pies i wygodne obuwie sportowe. Każdy pokonuje dystans we własnym tempie.
Cała zabawa polega na tym, żeby odnaleźć wszystkie punkty kontrolne ukryte na trasie i z ich kompletem zgłosić się a mecie. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze na metę!

Więcej informacji na profilu organizatorów na Facebboku –  Dogtrekking Kołobrzeg.

Grafika: Dogtrekking Kołobrzeg

dog 1 - Ruszyły zapisy na VI Kołobrzeski Dogtrekking. Nie czekajcie na ostatnią chwilę, bo liczba miejsc jest ograniczona

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend