Sobota, port jachtowy, XX Ogólnopolskie Zawody „Jazda rowerem po desce na wodzie”, godz. 12, wstęp wolny

You are currently viewing Sobota, port jachtowy, XX Ogólnopolskie Zawody „Jazda rowerem po desce na wodzie”, godz. 12, wstęp wolny

17 sierpnia 2019 r. Liga Morska i Rzeczna, Zespół Szkół Morskich, Zarząd Portu Kołobrzeg, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Urząd Miasta Kołobrzeg zapraszają na XX Ogólnopolskie Zawody „Jazda rowerem po desce na wodzie”. Miejsce zawodów: nowy basen Portu Jachtowego. Start o godz. 12.00.

Pomysłodawcą tej nieco, przyznacie, zwariowanej imprezy jest znany w mieście społecznik i działacz Antoni Szarmach. O co w niej chodzi? Zawodnicy w tej zabawie muszą przejechać rowerem po wąskiej desce, która pływa na wodzie na dętkach. Uczestnicy mają do przejechania ponad 20-metrowy odcinek deski o szerokości 30 centymetrów. Ostatnie 3 metry to odcinek o szerokości zaledwie 16 cm.

Zasady są proste: wygrywa ten, kto pokona najwięcej metrów. A wcale nie jest to takie łatwe, bo deska nie dosyć, że jest wąska, to jeszcze cały czas się chwieje. Zdarza się, że żaden z zawodników nie dojedzie do końca. Wtedy o wygranej decydują pokonane metry – zwycięzcą zostaje zawodnik, który przejedzie ich najwięcej.

Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody dla uczestników zawodów, np.: rejsy na dorsza na morze.

Szczegółowe informacje udziela Antoni Szarmach Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej Oddział w Kołobrzegu nr. Tel. 606 999 561.

Dodaj komentarz