Sprawdziliśmy, ile już złożono wniosków o najem miejskiego mieszkania na powstającym osiedlu na Witkowicach

Spytaliśmy w Urzędzie Miasta ile od 15 lutego złożono wniosków o najem mieszkania na powstającym osiedlu na Witkowicach.

Na Witkowicach powstają cztery bloki. W każdym będzie 31 mieszkań. Wszystkie budynki mają być gotowe w połowie 2024 r. Ale pierwsi lokatorzy wprowadzą się do jednego z bloków wcześniej, bo do końca tego roku.

Kryteria i regulamin ubiegania się o miejskie mieszkanie oraz przykładowy czynsz podaliśmy 15 lutego TUTAJ. Wczoraj spytaliśmy w magistracie ile wniosków o najem już złożono. System (można je składać wyłącznie elektronicznie) odnotował ich 75. Przy w sumie 124 mieszkaniach i na ponad dwa miesiące przed zakończeniem naboru, chętnych jest na ponad połowę z nich. Warto o tym pamiętać, bo w sytuacji, gdy wnioski będą miały taką samą punktację, data ich złożenia może mieć znaczenie – im wcześniej tym lepiej.

Pod tekstem przypominamy konferencję z placu budowy miejskich mieszkań, w której wzięła udział Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, Robert Cieciora, prezes KTBS-u oraz Karol Królikowski, naczelnik miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend