Sunrise Festival w Podczelu? Organizator stara się o dzierżawę lotniska

Do Urzędu Miasta wpłynęło pismo od organizatorów Festiwalu Sunrise z propozycją dzierżawy lotniska w Podczelu na 15 lat.

Festiwal Sunrise odbywa się w Kołobrzegu od 15 lat. Na terenie amfiteatru i na sąsiednim parkingu powstaje festiwalowe miasteczko w którym zabawa trwa przez trzy dni. Teraz organizatorzy tej imprezy zwrócili się do Urzędu Miasta z propozycją wieloletniej dzierżawy lotniska w Podczelu. Miałby tam zostać przeniesiony właśnie Sunrise Festival. Niewykluczone, że w przyszłości oprócz festiwalu, odbywałyby się tam również inne koncerty. W zamian za 15-letnią dzierżawę organizatorzy obiecują wybudować w tym miejscu niezbędną infrastrukturę.

Rzecznik Urzędu Miasta nie chce na razie komentować sprawy, bo jak mówi, propozycja jest bardzo ogólna.

Przypomnijmy, że w tym roku udanie na lotnisku w Podczelu zadebiutował inny festiwal – „Nagle nad morzem”. Wydarzenie mimo początkowych obaw zebrało w większości pozytywne opinie wśród mieszkańców Podczela, a pod koniec listopada Rada Osiedla wydała festiwalowi pozytywne rekomendacje, godząc się tym samym na jego organizację w tym miejscu w 2018 roku.

Na gorąco próbowaliśmy skontaktować się z przewodniczącym Rady Osiedla Podczele i organizatorem Sunrise Festivalu. Niestety bezskutecznie. Jak tylko nam się to uda, podamy więcej informacji na naszej stronie.

4 komentarze

Napisz komentarz
 1. 14 grudnia, 15:36 osiedlowy

  ręce precz od Podczela

  Reply this comment
 2. 14 grudnia, 21:34 tak

  Nie ma takiego co by wszystkim dogodził

  Reply this comment
 3. 15 grudnia, 09:25 tomy

  Tyle się mówiło że sunrise przeszkadza, że za głośno to niech spada sanszajs na obrzeża

  Reply this comment
 4. 16 grudnia, 08:05 Bydg

  No tak, Mieszkańcy kroją na potęgę Imprezowiczów za noclegi. Ale ciagle precz, precz, precz…
  Polaczki zmieńcie te swoją marudną mentalność

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend