Szkoła muzyczna w „koszarowcu” przy ul. Artyleryjskiej 1? Trzymamy za słowo

Przy ul. Artyleryjskiej powstanie szkoła muzyczna II stopnia? Taka deklaracja padła podczas spotkania wyborczego kandydatów PiS do parlamentu. Poprawa warunków lokalowych szkoły muzycznej przy ul. Frankowskiego znalazła się też w wyborczym programie kandydatów do parlamentu Koalicji Obywatelskiej.

Wśród szóstki punktów, które znalazły się w programie dla Kołobrzegu kandydatów PiS do parlamentu Czesław Hoc (ubiega się o mandat posła) wymienił m.in. szkołę muzyczną II stopnia.

– Wykorzystamy budynki Agencji Mienia Wojskowego. – zapowiedział podczas ostatniego spotkania wyborczego Czesław Hoc. – Nie do roku 2028 tylko jeszcze w tej kadencji. – dodał nawiązując do pisma ministra kultury, który wykluczył przenosiny borykającej się z brakiem miejsca kołobrzeskiej szkoły do większego budynku. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak udało nam się dowiedzieć chodzi o budynek przy ul. Artyleryjskiej 1. Obiekt obecnie jest wystawiony na sprzedaż. Żeby plany otwarcia tu szkoły muzycznej II stopnia się spełniły, budynek musiałby zostać przekazany ministerstwu kultury i następnie zaadaptowany na potrzeby artystycznej placówki.

-Wizytowaliśmy ten budynek i z pewnością po adaptacji nadawałby się on na szkołę muzyczną. – mówi radna Renata Brączyk (klub PiS). – Jest tu około tysiąca metrów kwadratowych. – dodaje zaznaczając, że w przyszłości mogłaby się tu znaleźć nie tylko Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia, ale też filia szkoły muzycznej przy J. Frankowskiego gdzie nie ma dziś miejsca m.in. na naukę gry na instrumentach perkusyjnych czy dętych.

O poprawie warunków lokalowych jedynej artystycznej szkoły w Kołobrzegu mówi też kandydujący do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej Marek Hok.

-Jesteśmy dumni z tego, że w Kołobrzegu nasze dzieci mogą kształcić się muzycznie. Musimy jednak wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego znaleźć większy obiekt, aby dzieci mogły kształcić swoje umiejętności w odpowiednich do tego warunkach. – napisał w mediach społecznościowych Marek Hok.

Wygląda więc na to, że bez względu na wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych, nad losem szkoły muzycznej chcą się pochylić kołobrzescy kandydaci do parlamentu dwóch największych partii w kraju.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 13 października, 15:13 stachu

    przenieście tam lepiej psychiatrię ze szpitala – pacjenci mieli by w końcu odpowiednią ilość miejsca, dla stworzenia odpowiedniej opieki

    Reply this comment
  2. 13 października, 20:05 slaughterhouse#5

    róg Artyleryjskiej i Mazowieckiej. kiedyś mieścił się tam internat garnizonowy i dyżurka oficera inspekcyjnego Garnizonu Kołobrzeg

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

*

Send this to friend