Szykujcie wnioski do budżetu obywatelskiego. Wkrótce rusza nabór

Od połowy lipca rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na niego milion złotych – 800 tys. zł na tzw. projekty infrastrukturalne i 200 tys. zł na wydarzenia sportowe i kulturalne oraz różne inicjatywy społeczne. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

– Od połowy lipca ruszamy z naborem wniosków. Potrwa on do końca sierpnia. – poinformowała dziś prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska, zapowiadając jednocześnie początek kampanii informacyjnej dotyczącej budżetu obywatelskiego. – Mamy milion złotych. 800 tysięcy złotych na projekty infrastrukturalne i 200 tysięcy złotych na różne wydarzenia kulturalne, społeczne czy sportowe.

Kto może zgłosić wniosek i co powinien on zawierać

Wnioski może zgłaszać każdy mieszkaniec Kołobrzegu. Pod projektem musi się jednak podpisać minimum 15 osób. Co powinno się znaleźć we wniosku, żeby przeszedł ocenę formalną i merytoryczną? Powinien być dobrze i precyzyjnie opisany. W kategorii projektów infrastrukturalnych musi dotyczyć realizacji na miejskich gruntach i musi być zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. Jego koszt nie może być wyższy niż odpowiednio 800 i 200 tys. zł (wniosek powinien zawierać kosztorys). Wnioskodawcy powinni też realnie ocenić czy ich projekt jest możliwy do realizacji w 2020r.

Zdecydują mieszkańcy

Ocena formalna i merytoryczna zakończy się do końca września. Projekty, które otrzymają pozytywną opinię, trafią do „finału”, czyli zostaną poddane głosowaniu. Rozpocznie się ono pod koniec października i potrwa do połowy listopada. Będzie mógł zagłosować każdy kołobrzeżanin bez względu na wiek. Każdy będzie mógł oddać po jednym głosie na projekt infrastrukturalny i na projekt dotyczący organizacji wydarzeń. Mieszkańcy będą mogli głosować elektronicznie lub wrzucając kartę zgłoszeniową do urny. Wyniki głosowania powinniśmy poznać do połowy grudnia. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane do końca 2020r.

Przypomnijmy, że kołobrzeski budżet obywatelski realizowany był już w latach 2014 -2015. W dwóch edycjach zgłoszono 115 projektów. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend