Ta działka w Kołobrzegu blisko morza jest warta grube miliony. Kurort w końcu ją sprzeda?

23 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na zbycie dużej miejskiej nieruchomości blisko morza. Magistrat liczy na grube miliony złotych ze sprzedaży, które następnie zasilą miejską kasę.

Fot. UM Kołobrzeg.

To będzie już trzecie podejście do sprzedaży niezabudowanej działki, za którą miasto może zainkasować minimum 20,2 mln zł – cena wywoławcza 20 mln zł plus minimalne postąpienie w licytacji 200 tys. zł.
Chodzi o nieruchomość zlokalizowaną w obrębie ulic Wschodniej i Franciszka Morawskiego w Kołobrzegu. Jej łączna powierzchnia to 0,9541. Dużo? To i tak mniej niż w maju 2022 r. kiedy miasto żądało za tę samą nieruchomość 3 mln więcej.

W planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczono te tereny pod zabudowę usług lecznictwa uzdrowiskowego i usług turystycznych; zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego, budynki hotelowe, pensjonatowe oraz obiekty i urządzenia sportowo-rekreacyjne.

Ostatnia tak duża sprzedaż miejskich nieruchomości miała miejsce w styczniu 2022 roku. Kołobrzeski Urząd Miasta sprzedał wtedy dwie działki budowalne – przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego (o powierzchni 1,1833 ha) za 20 mln 806 tys. zł. Wylicytował ją kołobrzeski deweloper. Mniejszą działkę (0,5 ha) przy ul. Franciszka Morawskiego udało się miastu sprzedać za 12 mln 221 tys. zł. W sumie dało to więc ponad 33 mln zł. To rekord. Od tamtej pory miastu raczej trudno znaleźć chętnych na swoje grunty.

dzialka2 - Ta działka w Kołobrzegu blisko morza jest warta grube miliony. Kurort w końcu ją sprzeda?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend