Te miejskie inwestycje zostaną wykonane później niż planowano. Wszystko z powodu przedłużającej się epidemii

28 lipca odbędzie się sesja Rady Miasta, która w całości poświęcona będzie sprawom budżetu. Radni Rady Miasta będą mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z tym, jak wprowadzony stan epidemii rzutuje na miejski budżet.

A rzutuje i to bardzo. Wpływy w pierwszym półroczu roku 2020 w porównaniu do roku 2019 są niższe o prawie 5 milionów złotych. Największy ubytek zanotowano na opłacie uzdrowiskowej – 3,7 miliona złotych w porównaniu do 6,5 miliona w pierwszym półroczu 2019.

W związku z tym realizacja szeregu inwestycji,  które miały się rozpocząć w roku 2020 zostanie przesunięta na kolejne lata. Propozycje zmian w budżecie będą dotyczyć przesunięcia terminu rozpoczęcia między innymi przebudowy targowiska przy ul. Trzebiatowskiej, budowy filii biblioteki wraz ze świetlicą na osiedlu „Ogrody”, budowy sali gimnastycznej przy SP nr 5, remontu dachu na Hali Milenium, przebudowy ul. Sułkowskiego (III etap promenady), budowy parku przy ul. III Dywizji Piechoty i rozbudowy żłobka Krasnal

Przesunięcia w budżecie mają dotyczyć realizacji tych zadań, natomiast środki na projekty i dokumentację techniczną nadal pozostaną do wydatkowania w tym roku.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 21 lipca, 22:21 derek

    A co z amfiteatrem, bulwarami, parkingowcem na Kamiennej i parkiem obok ul. Portowej? Jak również szeregiem innych zaniedbanych ulicy w Kołobrzegu? Oraz co z prze budową UM?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend