TVP3 Szczecin ujawnia nagranie rozmowy telefonicznej Anny Bańkowskiej, szefowej PO w Kołobrzegu i kandydatki do Sejmu

You are currently viewing TVP3 Szczecin ujawnia nagranie rozmowy telefonicznej Anny Bańkowskiej, szefowej PO w Kołobrzegu i kandydatki do Sejmu

Na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi TVP3 Szczecin wyemitowało materiał o Annie Bańkowskiej, członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego, szefowej kołobrzeskich struktur PO i kandydatce do Sejmu Koalicji Obywatelskiej. Jego autorzy ujawnili nagranie rozmowy telefonicznej, na którym słychać jak szefowa kołobrzeskiej Platformy ma obiecywać pracę swojemu rozmówcy (danych drugiej osoby nie ujawniono) w jednej ze spółek samorządowych.

Fot. Archiwum

-Dostałam zielone światło od marszałka, na twoją sprawę, więc ja sobie porozmawiam z prezesem Korkuciem (prezesem Uzdrowiska SA, spółki podlegającej zarządowi województwa – dop. red.), pytanie tylko w jakim obszarze ty siebie widzisz. (…) Trudno, żebym wysyłała cię do jakieś innej pracy, skoro nie masz żadnych kwalifikacji. – słychać na nagraniu Annę Bańkowską.

Kilka godzin po emisji materiału, media otrzymały od szefowej kołobrzeskiej Platformy zaproszenie na konferencję w piątek na godz. 9.30, w celu – jak czytamy – „wyjaśnienia opisanej sytuacji, okrojonego i zmanipulowanego nagrania”. Zapis wideo tego spotkania z dziennikarzami opublikujemy na okkolobrzeg.pl.

Co ciekawe, naganne – wszystko na razie na to wskazuje – zachowanie Anny Bańkowskiej w materiale publicznej telewizji komentują dwaj politycy i radni z Kołobrzegu, którzy sami piastują stanowiska, o których obsadzie często decydują polityczni zwierzchnicy, tyle że akurat z przeciwnej strony sceny politycznej.

Jacek Woźniak, radny Rada Miasta jest p.o. dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie. Konkursu na stanowisko nie było – powołał go wojewódzki inspektor sanitarny, który czyni to po zasięgnięciu opinii wojewody.

W materiale wypowiada się też Maciej Bejnarowicz, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta, który po ostatnich wyborach samorządowych na początek został wicedyrektorem, a niedługo później dyrektorem sanatorium MSWiA. Z kolei żona Macieja Bejnarowicza została zatrudniona w Polskiej Żegludze Bałtyckiej, spółce skarbu państwa, na stanowisku dyrektorskim, co wywołało protest związkowców.

Materiał TVP3 Szczecin, o którym piszemy, znajdziecie pod linkiem:

https://szczecin.tvp.pl/73379631/praca-w-spolkach-samorzadowych-po-znajomosci-w-roli-glownej-politycy-po?fbclid=IwAR21koEiBMuQX2986EcXsA_ZY09jTO466KaFQ7oEWLjwkbU6_mPrWgb4ndI

Dodaj komentarz