Ukrywali się przed odsiadką. Wyłapali ich kołobrzescy policjanci

You are currently viewing Ukrywali się przed odsiadką. Wyłapali ich kołobrzescy policjanci

Poszukiwani nie mogą czuć się bezkarnie. Tylko w ciągu jednego dnia przekonało się o tym trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości i zostali zatrzymani przez kołobrzeskich policjantów.


Pełniąc służbę patrolową policjanci często, szczególnie w porach nocnych, sprawdzają miejsca grupowania się osób bezdomnych. Działania te mają na celu przede wszystkim niesienie pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Podczas jednego z takich patroli w okolicy działek na ul. Wschodniej w Kołobrzegu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kołobrzegu, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze wylegitymowali szybko oddalającego się z miejsca 58-latka. Ustalili, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Po jego zatrzymaniu i osadzeniu w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych funkcjonariusze wyjechali w dalszy patrol rejonu miasta i już po chwili zatrzymywali kolejnego poszukiwanego.

Tym razem, 25-latka ukrywającego się w mieszkaniu znajomego. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany jako osoba podejrzana o dokonanie kradzieży w grudniu ubiegłego roku. Zatrzymany został przesłuchany i już usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa z art. 278 KK.


Kolejny patrol OPI KPP w Kołobrzegu prawie w tym samym czasie zauważył osobę podobną do poszukiwanej. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd i podeszli do mężczyzny. Sprawdzając w policyjnych systemach upewnili się, że 54-latek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego.
Wszyscy zatrzymani, mimo wezwań, nie stawiali się do zakładów karnych, w których mieli odbywać zasądzone wyroki i ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz każdy z nich zgodnie z decyzjami sądu bądź prokuratury odbędzie zasądzoną karę za więziennymi murami.

Dodaj komentarz