Urząd Marszałkowski ujawnia informacje dot. sytuacji finansowej lecznicy w Kołobrzegu. Szpital jest na plusie?

You are currently viewing Urząd Marszałkowski ujawnia informacje dot. sytuacji finansowej lecznicy w Kołobrzegu. Szpital jest na plusie?

Po odwołaniu dyrektorki kołobrzeskiego szpitala i zmianie projektu modernizacji lecznicy pojawiły się pytania o sytuację finansową placówki. – Ile wynosi dług szpitala i o ile wzrósł on za rządów pani Ostrowskiej. – pytał podczas swojego niedawnego wystąpienia Sławoj Kigina, członek Społecznej Rady Szpitala, związany z PiS. – Doszły mnie słuchy, że ten dług w dwa miesiące wzrósł o 1,5 miliona. Ja nie stwierdzam, ja pytam.

Głos w sprawie kołobrzeskiej lecznicy zabrali teraz wojewódzcy urzędnicy. „Pomimo trudnej sytuacji w służbie zdrowia, co potwierdzają liczne informacje o zapaści czy możliwym bankructwie szpitali powiatowych, na ten moment szpitale podległe marszałkowi województwa zachodniopomorskiego radzą sobie dobrze. Sytuacja Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu jest stabilna.”  – czytamy w informacji, którą do naszej redakcji przesłał zespół prasowy Urzędu Marszałkowskiego woj. zachodniopomorskiego.

Jak informują wojewódzcy urzędnicy, po 6 miesiącach 2019r. wynik finansowy po odjęciu kosztów amortyzacji wyniósł plus 1 107 621 zł. – Szpital nie posiada długów, tj. zobowiązań niespłaconych, których termin płatności już minął. Płynność finansowa jest zachowana. Dzięki temu placówka ma możliwość skupienia się na zadaniach związanych z leczeniem i opieką nad pacjentami. – zapewniają urzędnicy.

Na 31.07.2019 r. pożyczka termomodernizacyjna do spłaty przez szpital wynosi  2 080 555 zł. Spłata pożyczki przebiega terminowo zgodnie z warunkami zawartej umowy. Terminowo płacone są też zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz wobec pracowników i fiskusa.

Aktualny stan realizacji inwestycji pn. „Przebudowa i dostosowanie do aktualnych wymogów Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu wraz z niezbędnym wyposażeniem” wg zadań w projekcie:

-Wejście do szpitala – zakończona realizacja.
-Modernizacja i dosprzętowienie Sterylizatornii Centralnej – po przetargu, wybrano już wykonawcę robót.
-Modernizacja i dosprzętowienie Apteki Szpitalnej – w planie przetargów na wykonawstwo, na koniec sierpnia 2019 r.
-Modernizacja i dosprzętowienie laboratoriów szpitalnych – w planie przetargów na wykonawstwo, I kwartał 2020 r.
-Przebudowa izby przyjęć i diagnostyki obrazowej (tu będzie się mieściło Centrum Diagnostyki Obrazowej) – w planie przetargów na wykonawstwo, IV kwartał 2019 r.  po uzyskaniu budowlanego pozwolenia (wrzesień 2019 r.)
-Wybór Inżyniera Kontraktu (obowiązkowe) – po przetargu, wybrano PUP EKOBUD z Koszalina, firma pracuje od 15 marca 2019 r.

 

 

Dodaj komentarz