W czwartek (19.10) w sądzie będzie dyżurował mediator. Możesz być sędzią we własnej sprawie! Pamiętaj, że ugoda mediacyjna ma moc wyroku sądowego

19 października 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu odbędzie się dyżur mediatora, przedstawiciela Kołobrzeskiego Centrum Mediacji.

Czym jest mediacja? To alternatywny sposób rozwiązywania konfliktów, sposób dużo szybszy, tańszy, a przede wszystkim taki, którego rozwiązanie jest naszym udziałem. To tak jakbyśmy byli sędziami we własnej sprawie. Z kolei mediator to profesjonalista wpisany na listę mediatorów prowadzoną przez Sąd Okręgowy, to osoba bezstronna i neutralna. A sama mediacja jest dobrowolna i poufna. W ten sposób można rozwiązać sporne sprawy dot. na przykład spadku czy alimentów.

-Należy pamiętać, że ugoda mediacyjna ma moc wyroku sądowego – mówi Natasza Eider, adwokat i mediator. I dodaje: – Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych i zainteresowanych mediacją na mój dyżur, który będzie miał miejsce w najbliższy czwartek w godz. od 12.00 do 13.00 w Biurze Obsługi Interesanta w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu przy ul. Katedralnej 13 w pokoju numer 305. Ewentualnie zapraszam osoby zainteresowane do kontaktu telefonicznego mój numer 602 717 391 lub mailowego: natasza@eider.com.pl.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend