Wojsko skore przekazać miastu 12 hektarów. Ma tu powstać Park Południe

– Do końca tego roku ten teren będzie nasz – zapowiedziała podczas czwartkowej konferencji prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. Chodzi o 12 hektarów zielonych terenów między dwoma osiedlami – Bajkowym i Europejskim.

Teren, który od dłuższego czasu stara się pozyskać miasto, należy dziś do Agencji Mienia Wojskowego. To 12 hektarów nieużytków między dwoma osiedlami – Bajkowym i Europejskim. Rozmowy dotyczące ich bezpłatnego przekazania miastu przyśpieszyły na początku tego roku. W ich efekcie w czwartek do Kołobrzegu przyjechał generał Jacek Sankowski.

-Jesteśmy po pierwszym, roboczym spotkaniu dotyczącym przekazania 12 hektarów miastu Kołobrzeg. – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Mieczkowska – Te rozmowy będą trwały jeszcze jakiś czas, rozważamy różne warianty podpisania porozumienia. Więcej szczegółów podam jak ta praca nad porozumieniem się zakończy, bo jest to współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej, nie mogę więc podać wszystkich informacji już teraz, ale w maju opowiemy więcej. Moment przekazania miastu tych terenów nastąpi na pewno w 2024 roku.

Po co miastu 12 hektarów nieużytków? Miasto chce tu – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – zaprojektować publiczny park z infrastrukturą rekreacyjno-sportową. W planach jest duży teren zielony z szeregami ciągów pieszo-spacerowych, placów zabaw i urządzeń sportowych.

-My już roboczo nazywamy to miejsce Park Południe – dodaje Anna Mieczkowska – Do końca tego roku ten teren będzie nasz i niezwłocznie rozpoczniemy projektowanie parku.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend