WOŚP w Ustroniu Morskim: na licytacji m.in. kapelusz od wójt Borkowskiej. Co jeszcze będzie się działo w niedzielę w sąsiedniej gminie?

Jest szansa na rejs łodzią ratowniczą w towarzystwie wójt gminy Ustronie Morskie Bernadety Borkowskiej, ale nie tylko…W najbliższą niedzielę, 28 stycznia w całej Polsce zagra największa orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.


Oczywiście, do orkiestrowego grania, jak każdego roku przyłączyła się Gmina Ustronie Morskie. Co będzie się działo? W godz. 15.00-17.00 w sali GOK, przy ul. Nadbrzeżnej 20 zaplanowano występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz Orkiestry Dętej Morka. W godz. 17.00-20.00 dwie Doroty: Dorota Waligóra i Dorota Gałęzowska jak zwykle charyzmatycznie poprowadzą licytacje. A w tym roku jest o co powalczyć. Oprócz orkiestrowych gadżetów: koszulek, kubków, okularów, rękodzieła, voucherów na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, będzie można wylicytować voucher na reklamę, bądź materiał sponsorowany w Gazecie Kołobrzeskiej, uczestnicy Ustrońskiego grania mogą wziąć udział w licytacji: jedynych i niepowtarzalnych trzech sztuk zestawów plażowych z logo Gminy Ustronie Morskie, każdy zestaw zawiera: wygodny leżak, zjawiskowy parawan, plażowy koc. Licytować można również jedyny w swoim rodzaju: kapelusz, w którym zaprezentowała się podczas ubiegłorocznych dożynek wójt gminy Bernadeta Borkowska.

Hitem tegorocznej licytacji będzie z pewnością… przejażdżka łodzią ratowniczą typu RB (ponton ze sztywnym kadłubem) w towarzystwie wójt Bernadety Borkowskiej. Za sterami łodzi zasiądzie szef ustrońskich ratowników Piotr Foltyn. Przejażdżka odbędzie się poza godzinami pracy ratowników w terminie lipiec-sierpień 2024.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.


Fot. Andrzej Stasiukiewicz

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend