Wybory już w niedzielę. Tu sprawdzisz, kto kandyduje z naszego okręgu

W niedzielę (15.10) odbędą się wybory parlamentarne. Kołobrzeg przynależy do okręgu wyborczego nr 40 w wyborach do Sejmu. Natomiast w wyborach do Senatu do okręgu nr 99.

SEJM

15 października Polacy zdecydują, kto otrzyma mandat posła i senatora na kolejną kadencję. W okręgu nr 40, do którego przynależy m.in. Kołobrzeg, do Sejmu kandyduje w sumie 104 osoby z siedmiu list. Mandatów do zdobycia jest 8.

Kołobrzeżanina (tj. osobę mającą wpisane jako miejsce zamieszkania Kołobrzeg) znajdziemy na liście nr 3 KW Nowa Lewica. Jest nim Irys Barda członek Lewicy Razem, na liście nr 3.

Jedynką na liście KW Prawo i Sprawiedliwość jest Czesław Hoc z Kołobrzegu.

Dwie osoby z Kołobrzegu lub blisko związanych z Kołobrzegiem znajdziemy na liście KW Koalicja Obywatelska (tj. koalicji Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych). Jest to Marek Hok (Grzybowo, gm. wiejska Kołobrzeg) i Anna Bańkowska z Kołobrzegu. Odpowiednio numer 4 i 10 na liście.

Najwięcej kołobrzeżan znajdziemy na najkrótszej liście kandydatów do Sejmu, jaką wystawił Komitet Wyborczy prawicowej partii Polska Jest Jedna. Są to: Mieczysław Salicki (numer 1), Sebastian Biełoszycki (nr 3) i Barbara Drążek (nr 4).

Pełne listy kandydatów do Sejmu opublikowano tu: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/okreg/40

SENAT

Natomiast w wyborach do Senatu Kołobrzeg przynależy do okręgu wyborczego numer 99. Tu lista jest jedna i krótka. Znajdują się na niej trzy nazwiska. Są to Barbara Aściukiewicz z Kołobrzegu (nr 1 na liście, KW Prawo i Sprawiedliwość), Janusz Gromek (nr 2, KW Koalicja Obywatelska) oraz Mariusz Nagórski, pedagog z Mielenka Drawskiego (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend