Wyróżnij się na drodze i bądź bezpieczny! Starostwo rozdaje darmowe odblaski

W poniedziałek 6 listopada 2023 roku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu insp. Dariusza Hoca i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Roberta Piecyka zawieszki, opaski i rękawy odblaskowe w ramach wspólnych akcji i działań prewencyjnych, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Będą rozdawane przez policjantów w szkołach oraz w czasie różnych debat i akcji. Na mieszkańców czeka także 4 tysiące darmowych odblasków, do odbioru w godzinach 07.30 – 15.30 w Starostwie Powiatowym w Kancelarii Ogólnej na parterze – pokój nr 3.

– Mam nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest noszenie odblasków i jak poprawia to widoczność pieszego na drodze .- mówi starosta Tomasz Tamborski. – Dlatego kolejny raz zwracamy się do mieszkańców, aby zadbali o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, zwłaszcza dzieci oraz seniorów i odebrali bezpłatne odblaski. W tym roku również zakupiliśmy 4 tysiące zawieszek, 4 tysiące opasek odblaskowych oraz 1,5 tysiąca rękawów odblaskowych na ramy rowerowe. Już od września odbieramy telefony z pytaniami o to, kiedy będą dostępne. Od dziś są do odbioru na parterze w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Ratuszowym 1. Serdecznie zapraszam

Koszt zakupu odblasków to kwota 26.700 złotych.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend