Wystawa fotografii Zdzisława Beksińskiego

12 kwietnia startuje w Regionalnym Centrum Kultury wystawa zdjęć jednego z najbardziej oryginalnych, polskich artystów – Zdzisława Beksińskiego.

Fotografie składające się na wystawę „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego” w Regionalnym Centrum Kultury pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

 

Termin: 12.04. – 08.05.2018 r.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend