Za dwa tygodnie Interfolk. Zobaczymy m.in. zespół z Meksyku. Kogo jeszcze?

Od 14 do 18 sierpnia w Kołobrzegu będą gościć zespoły ludowe z pięciu państw. Przyjadą na XXVII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk”.

Interfolk to już tradycyjna, letnia impreza gdy do Kołobrzegu przyjeżdżają zespoły ludowe z najdalszych zakątków świata i miasto zaczyna tętnić kolorową mozaiką egzotycznych kultur. W tym roku zobaczymy w Kołobrzegu zespoły z Meksyku, Mołdawii, Korei Południowej, Irlandii i jak co roku – również z Polski.

Interfolk rozpocznie 14 sierpnia o godz. 16 Korowód Folkloru, czyli parada w centrum miasta, podczas której po raz pierwszy zaprezentują się wszystkie grupy. Tego samego dnia wieczorem, o godz. 19 odbędzie się koncert inauguracyjny w amfiteatrze.

Przez resztę dni, od środy do piątku, ludowi artyści z pięciu krajów, będą występować na zmianę codziennie o godz. 11 na scenie plenerowej RCK (gry i zabawy na ludowo), o godz. 16 podczas koncertu na scenie plenerowej RCK i o godz. 19 w amfiteatrze w programie „Folklor czterech stron świata”.

Interfolk zakończy sobotni koncert galowy w amfiteatrze o godz. 19 i pokaz sztucznych ogni o godz. 22.30 na plaży przy molo.

Wstęp na koncerty w amfiteatrze kosztuje 5 zł. Reszta koncertów i wydarzeń jest bezpłatna.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend