Zawody rowerowe dla dzieci w wieku 3-10 lat

9 czerwca fundacja Kołobrzeg SPA zaprasza dzieci w wieku 3-10 lat do udziału w Zawodach Rowerowych. Celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej poprzez jazdę na rowerze.

ZAWODY

Zawody odbywać się będą na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, obok hali Łuczniczka (w miejscu, gdzie zimą rozkładane jest lodowisko). Teren jest ogrodzony, posiada miękką nawierzchnię, a zawody zostały tak zorganizowane, aby nawet najmniejsze dzieci czuły się bezpiecznie. Formuła rywalizacji polega na startach dzieci trójkami na odcinku 100 lub 200 metrów, zgodnie z kategorią wiekową. Każda trójka po przejechaniu mety od razu wchodzi na podium, wedle zajętego miejsca (1,2,3), gdzie odbywa się ich dekoracja. Uczestnicy trzymają pamiątkowe dyplomy oraz medale odlewane specjalnie na tę okazję.

REJESTRACJA

Liczba uczestników ograniczona jest do 200 osób. Rejestracja dzieci jest bezpłatna i odbywa się: elektronicznie do 8.06, a w dzień zawodów osobiście w godzinach 8:00 – 10:00 przy hali Łucznika. O godzinie 10:30 odbędzie się zbiórka zapisanych i potwierdzonych uczestników, a o 11:00 oficjalne rozpoczęcie, po którym prezydent Kołobrzegu przejedzie z dziećmi rundę honorową po terenie zawodów.

ATRAKCJE

W programie przewidziano następujące atrakcje: poczęstunek dla dzieci, w tym vouchery na lody, animacje, turnieje, instruktarz i jazda rowerem po Miasteczku Rowerowym pod czujnym okiem policjanta, znakowanie rowerów (należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dokument identyfikujący rower np. dowód zakupu/metka handlowa/karta gwarancyjna), pokaz udzielania pierwszej pomocy, możliwość zrobienia zdjęcia w wozie policyjnym lub strażackim, rozmowy o pracy policjanta czy strażaka. Równolegle z zawodami odbędzie się piknik śniadaniowy Projektu Kołobrzeg, gdzie zaproszeni wystawcy oferować będą przekąski oraz napoje (warto zabrać ze sobą kocyk). Rowerzyści
będą mieć wyznaczony parking na rowery.

ORGANIZATORZY

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Kołobrzeg SPA, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów, które trzymać będzie pieczę nad prawidłowością przebiegu zawodów. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.

STRONY DOTYCZĄCE ZAWODÓW

Strona zawodów:
http://www.kolobrzeskifestiwalzdrowia.pl/zawody_rowerowe_dla_dzieci.html
Rejestracja: https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/zawody-rowerowe-dla-dzieci-
2019?fbclid=IwAR2Bgn5-_8ooyikf6yDNagB-vcImQi6WlbGAeJy_meB92dQ1EZT-wJKF62A
Dołącz do wydarzenia – bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/events/278224246393527/

plakat a2 page 001 1 - Zawody rowerowe dla dzieci w wieku 3-10 lat

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend