Zbliża się orkan Sabina. Alert pogodowy dla całego województwa zachodniopomorskiego

You are currently viewing Zbliża się orkan Sabina. Alert pogodowy dla całego województwa zachodniopomorskiego

Do Polski zbliża się orkan Sabina. Przyniesie porywy wiatru do 100 km na godz. na lądzie. Na morzu synoptycy prognozują sztorm. Możliwe są także burze.

Fot. M.Augustyniak/Archiwum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa zachodniopomorskiego. Najmocniej ma wiać dziś wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W ostrzeżeniu wydanym przez IMiGW czytamy: „Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km na godz. do 55 km na godzinę, w porywach do 100 km na godz., w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w nocy, rano wiatr przejściowo osłabnie”.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 17 w niedzielę do godz. 22 w poniedziałek. Stopień zagrożenia określono na 2 w 3-stopniowej skali.

IMiGW ostrzega także przed sztormem. Wiatr południowy do południowo-zachodniego, początkowo o sile  4 do 5 w porywach 6 w skali Beauforta wzrośnie do 6 do 7 a w porywach nawet do 10 w skali B. Możliwe są także burze.

Do tego należy się spodziewać silnych opadów deszczu, zwłaszcza w niedzielę wieczorem i w nocy.

Za pogorszenie pogody odpowiada orkan Sabina, który znad Atlantyku zbliża się właśnie do Belgii, Holandii i północno-zachodnich Niemiec.

Dodaj komentarz