Złoty medal w Bratysławie młodego zawodnika klubu sportowego Morote

W dniach 15-17 marca Bratysława gościła ponad 3000 karateków z 36 krajów, którzy wzięli udział w 44. Grand Prix Slovakia. Byli wśród nich mistrzowie Świata i Europy, medaliści Igrzysk Olimpijskich, a także zawodnicy Klubu Sportowego Morote. 

Wielki sukces odniósł Mikołaj Szymanek, zdobywca złotego medalu w kumite chłopców u10-26kg! Mikołaj nie dał szans swoim przeciwnikom i w bardzo dobrym stylu zwyciężył wszystkie walki na turnieju, meldując się tym samym na najwyższym stopniu podium.

Krok od medalu była Waleria Yakubowska, startująca w kumite młodziczek -52kg. Waleria pokonała wiele utytułowanych przeciwniczek i dotarła do półfinału, niestety w walce o brąz zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia. Niemniej piąte miejsce na tak wielkim turnieju jest dużym sukcesem zawodniczki z Głowaczewa.

Siódme, niezłe miejsce zajęła Yulia Nykolin w kumite kobiet u21+68kg. Julia powoli wraca do formy po kontuzji i choć nadzieje były większe, wynik trzeba przyjąć z pokorą.

Dwie pierwsze wygrane walki i porażki w trzeciej to bilans Maksyma Piłata (kumite młodzików -40kg), Klaudii Grząkowskiej (kumite młodziczek -42kg) i Walerii Yakubowskiej (kumite kadetek -54kg). Zawodnicy stoczyli dobre walki, porażka Maksyma była przez wskazanie sędziowskie(2-3), więc tu zabrakło odrobiny szczęścia. Dziewczyny po przejściu trudnych przeciwniczek w dwóch pierwszych rundach, odpadły w trzeciej, walcząc bardziej ze sobą, gdyż trafiły na sporo większe zawodniczki. 

W pierwszej rundzie odpadł Przemek Spadło, który nie zdołał się skoncentrować na walce i przegrał z zawodnikiem z Cypru.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend