Zwiedzanie zabytków – fascynujące podróże w poszukiwaniu historii i kultury

Uwielbiasz podróże, a w trakcie zwiedzania nowych miejsc szukasz ciekawostek historycznych? Przygotowaliśmy zestawienie popularnych kierunków wyjazdu, które przypadną do gustu miłośnikom historii. Sprawdź, co się w nich kryje!

Barcelona, której początki sięgają starożytności

Czy wiesz, że hiszpańska Barcelona została założona jako rzymskie miasto już w czasach starożytnych? W średniowieczu Barcelona została stolicą Hrabstwa Barcelony oraz Marchii Hiszpańskiej. Bogata historia tego miasta sprawia, że jest tu wiele zabytków, które zadowolą każdego miłośnika historii!
Co warto zwiedzić w Barcelonie, interesując się historią?
Koniecznie trzeba zobaczyć wszystkie budynki Antoniego Gaudi (zwłaszcza Casa Milo, Casa Battlo i Park Güel). 
Ciekawym miejscem jest także Palau de la Musica Catalana – Pałac Muzyki Katalońskiej. Został on wzniesiony w 1891 roku. Nadal zachwyca okazałością i wyjątkową architekturą.
Kolejną ciekawostką jest Sagrada Familia – Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Ten kościół wybudowano w stylu secesyjnym w 1882 roku. Jest to również dzieło Gaudiego. Niestety nie zachowały się projekty tej świątyni.
Punktem obowiązkowym na historycznej mapie Barcelony jest także Museuo Nacional. 
A prawdziwą atrakcję stanowi Els Quatre Gats – restauracja w której siedział Picasso!

Ciekawostki historyczne Amsterdamu

Kolejnym miastem w Europie pełnym zabytków, które zainteresują historyków jest Amsterdam. To tutaj mieści się Muiderpoort – pochodząca z VII wieku brama miejska i z tych samych czasów Chudy Most. Starsza, bo z XV wieku Waga Miejska przypomina czasy, kiedy kupcy korzystali w tym budynku z wagi do odmierzania towarów.

Z kolei na Pacu Dam znajduje się ważny historycznie pomnik z 1944 roku upamiętniający wyzwolenie miasta z okupacji niemieckiej. Do tego zabytkowe kościoły (w tym Oude Kerk z XIII wieku), a także dawne kamienice mieszczańskie sprawiają, że można tu odnaleźć ślady różnych epok historycznych.

Do Budapesztu w poszukiwaniu historii

2 1 1024x683 - Zwiedzanie zabytków - fascynujące podróże w poszukiwaniu historii i kultury

Budapeszt ma bogatą historię, czego wyraz można znaleźć, zwiedzając to piękne miasto. Początki osadnictwa w tym miejscu sięgają czasów starożytnych (II wieku p. n. e.).

Interesując się historią znasz pewnie dzieje Madziarów, którzy przybyli tu na początku X wieku. Dalsze losy tego terenu poznasz w muzeach, których w Budapeszcie nie brakuje! Znajduje się tu Muzeum Historyczne Budapesztu i Węgierskie Muzeum Narodowe, które pomogą poszerzyć wiedzę o historii tego kraju. Do tego uniwersytety, które działają w tym mieście już od setek lat i łaźnie tureckie pochodzące z XVI wieku.

Wiele zabytków Budapesztu zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury.

To jednak nie wszystko! Historia powstania w tym miejscu uzdrowiska, sięgająca końca XIX wieku, również jest warta poznania! Tym bardziej, że jest tu aż 400 źródeł wód magnezowych i 80 termalnych oraz mineralnych. 

Podróże dla pasjonatów historii – podsumowanie

Na mapie Europy jest wiele ciekawych miejsc, które przypadną do gustu osobom zainteresowanym historią. A lokalizacje te są aktualnie bardzo dobrze dostępne. Tanie loty z Poznania do wymienionych miast trwają krótko i pozwalają wygodnie dotrzeć do celu wyprawy.

Sprawdź dostępne przeloty, noclegi i inne atrakcje na stronie eSky.pl i odkryj historyczne ciekawostki Europy!

(reklama)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend