6 października, biblioteka, spotkanie z W. Orlińskim autorem książki „Kopernik. Rewolucje”, godz. 17, wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza na spotkanie z WOJCIECHEM ORLIŃSKIM, autorem książki „Kopernik. Rewolucje”.

Wojciech Orliński – dziennikarz, pisarz i publicysta. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1997-2021 pracował w „Gazecie Wyborczej”, gdzie pisał głównie na tematy związane z kulturą masową i internetem. Publikował również w „Krytyce Politycznej”. W 2005 roku stypendysta wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Znawca twórczości Stanisława Lema, autor jego biografii: „Co to są sepulki? Wszystko o Lemie” (2007), „Lem. Życie nie z tej ziemi” (2017) oraz „Lem w PRL-u” (2021).

Wojciech Orliński jest dziennikarzem i komentatorem społecznym, którego artykuły i felietony cieszą się popularnością i poważaniem od przeszło 20 lat.

„Kopernik. Rewolucje” to książka, w której życie Kopernika jest punktem wyjścia do szerokiego zarysowania sytuacji historyczno-polityczno-społecznej przełomu XV i XVI wieku. Kopernik w brawurowej opowieści Wojciecha Orlińskiego, choć odległy w czasie, staje się nam bliski jako człowiek szukający miejsca do życia i przestrzeni na realizowanie swoich pasji. Odkrywany dziś na nowo zaskakuje skromnością, pokorą, ale też uporem i słabościami, które mogły go zaprowadzić – jak jednego z jego przyjaciół – do lochów Watykanu. Jednak w życiu Kopernika amor omnia vincit – miłość zwycięży wszystko. Wzniosła miłość do nauki, ale też jak najbardziej ziemska i ludzka miłość.

orlinski 2 1 724x1024 - 6 października, biblioteka, spotkanie z W. Orlińskim autorem książki "Kopernik. Rewolucje", godz. 17, wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend