Brawa dla wszystkich. Ustronie Morskie pobiło swój rekord, grając dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

You are currently viewing Brawa dla wszystkich. Ustronie Morskie pobiło swój rekord, grając dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia miał miejsce 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Ustronie Morskie po raz kolejny zagrało dla WOŚP i pobiło kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość zebranych pieniędzy.

Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się z samego rana na basenie „Helios” w Ustroniu Morskim. Tu, Fundacja Pływamy i Ratujemy przygotowała WOŚP-owy Maraton Pływacki. Na miejscu zorganizowano również słodki kiermasz. Ale nie tylko. Fundacja zorganizowała  również pokaz morsowania, który zgromadził wielu obserwatorów, kibicujących naszym pływakom. Klub Strzelecki LOK również zagrał dla WOŚP. Jego członkowie na rzecz orkiestrowego grania zapraszali na zawody strzeleckie. Wiele działo się również w Gminnym Ośrodku Kultury. Już od godz. 15,00, gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rusowa pod przewodnictwem Sylwii Kręglewskiej zorganizowały pyszną gofrowo-popornową kawiarenkę, Ania Jakutajć-Wojtalik z Manufaktury Chleba serwowała przygotowany przez siebie chleb ze smalcem, który jak każdego roku dostarczyło nam  Przedszkole w Ustroniu Morskim.

Od godz.  17.00 dwie Doroty: Dorota Waligóra i Dorota Gałęzowska jak zwykle charyzmatycznie i pełne energii (tej zazdrościmy) poprowadziły licytacje. Tym zachwyt publiczności wzbudziły przebierając się za razem  furorę zrobiły przebierając się za  „Złoto” i „Srebro”. I trzeba przyznać, że w tej roli nasze panie są niezastąpione, bo nikt, tak jak one nie potrafi „wyciągać” na szczytny cel pieniędzy. A do wylicytowania było sporo, począwszy od orkiestrowych gadżetów: koszulek, kubków, okularów, po rękodzieło, usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Licytowany był również pięknie ozdobiony kwiatami kapelusz wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadety Borkowskiej, w którym wystąpiła podczas ubiegłorocznej imprezy dożynkowej, zorganizowanej w amfiteatrze. Licytowano  przejażdżkę motorówką w okresie letnim z wójt B. Borkowską , naukę pieczenia tortu od podstaw, którą ufundowała A, Jakutajć-Wojtalik, sesję fotograficzną Andrzeja Stasiukiewicza i kolację, przygotowaną przez szefa kuchni z Akademii Kulinarnej Klimatex-,Macieja Jelenia, którą ufundowała  Olga Sroka, sołtys Ustronia Morskiego. Warto dodać, że kolacja przygotowana zostanie w domu sołtys Olgi Sroki.

W tym roku Ustronie Morskie pobiło kolejny rekord. Tym razem mieszkańcy zebrali aż 68.364 zł. W ubiegłym roku z orkiestrowego grania udało się zebrać ponad 50 tys. zł.

 – Serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy, darczyńcom, sponsorom, organizatorom, wolontariuszom.  To dzięki Wam tegoroczny finał w Ustroniu Morskim cieszył się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości, czego dowodem jest zebrana kwota.  Jeszcze raz gorąco dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację i wierzę, że w przyszłym roku zagramy po raz kolejny i   pobijemy kolejny rekord – dziękuje wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska.

Tradycyjnie o 20.00 wykonano pokaz sztucznych ogni.

Fot. Andrzej Stasiukiewicz  

Dodaj komentarz