Co wspólnego ma daktyloskopia z królową nauk, czyli ciekawy sposób na naukę matematyki w SP nr 9

Jak zachęcić uczniów szkół podstawowych do nauki matematyki? Ciekawy sposób (i pieniądze na jego realizację) znalazła Szkoła Podstawowa nr 9 (Podczele).  

Szkoła Podstawowa nr 9 otrzymała dofinansowanie z programu Erasmus Plus na rozwijanie i podnoszenie przez uczniów kompetencji matematycznych i prawnych.

-Dofinansowanie to 28 tysięcy 700 euro na dwuletni program. – mówi zastępca prezydent Kołobrzegu ds. społecznych, Ilona Grędas-Wójtowicz. – Od 1 października tego roku do września 2021 roku będzie realizowany program, który ma na celu zmotywowanie uczniów do nauki przedmiotów ścisłych, głównie matematyki i chemii. To jest nauka poprzez kryminalistykę, czyli między innymi daktyloskopię czy badanie śladów. Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież i w inny sposób pokazać, że wykorzystanie matematyki, chemii czy biologi jest przydatne w różnych gałęziach życia. 

Szkoła będzie realizować program we współpracy z czterema europejskimi krajami – Portugalią, Włochami, Macedonią i Hiszpanią. A to oznacza wymianę młodzieży. Pierwszy wyjazd już w grudniu – uczniowie „Dziewiątki” pojadą na Gran Canarie. Następnie ich rówieśnicy zza granicy odwiedzą Kołobrzeg.

Do programu zakwalifikowani są uczniowie klas ósmych, siódmych i szóstych. SP nr 9 jest koordynatorem programu. Z tego powodu do kołobrzeskiej placówki trafiło więcej pieniędzy niż do pozostałych szkół, które biorą udział w programie. Ma ich wystarczyć (oprócz pokrycia kosztów wyjazdów za granicę) również na zakup komputerów i monitorów interaktywnych.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend