Dziś w „Koperniku” rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery

W poniedziałek (16.10) w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery.

Konferencję inaugurującą obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod nazwą „Talent i praca to się opłaca” otworzył starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. Jak co roku organizatorem wydarzenia jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kołobrzegu.

Ogólnopolski tydzień Kariery to coroczne spotkanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Tygodniowy cykl spotkań młodzieży z doradcami zawodowymi ma na celu propagowanie poradnictwa zawodowego, pomoc uczniom w podjęciu trafnych decyzji zawodowych oraz kształtowanie pozytywnego podejścia do pracy. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się: tatuażysta i muzyk Maya Krzysztof Ruciński, dziennikarz i współwłaściciel Gazety Kołobrzeskiej Przemysław Polanin, właścicielka szkoły językowej Karolina Rejmak, choreograf i kierownik zespołu tanecznego „Swan Dance” przy OPP Marta Herbowska, właściciel food trucka i zwycięzca 7. edycji „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” Jarosław Gruda oraz restaurator Tomasz Waściński. We wtorek 17 października w godzinach od 9.00 do 12.00 młodzież będzie miała okazję skorzystać z badania predyspozycji zawodowych.

DSC 8885 1024x680 - Dziś w "Koperniku" rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery
DSC 8900 1024x680 - Dziś w "Koperniku" rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend