Dzisiejsze kontrole policji były inne niż wszystkie. Zatrzymani dostawali zadanie do wykonania

Dziś policjanci dla osób, które złapano na drobnym wykroczeniu, mieli zadanie – wykonać na fantomie resuscytację-krążeniowo oddechową, która może uratować komuś życie. Kontrola drogówki kończyła się na pouczeniu.

Głównym celem akcji „Bezpieczni i świadomi” było zwrócenie uwagi kierującym i pieszym na drobne wykroczenia, które błędnie uważa się za mniej istotne np. brak wymaganych świateł, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieprawidłowe korzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przechodzenie przez drogę, niestosowanie się do jazdy prawostronnej.

Akcję zorganizowano dzięki pomocy i zaangażowaniu członków grupy „Paramedic”, którzy zatrzymanym do kontroli osobom udzielali instruktarzu w związku z prawidłowym prowadzeniem pierwszej pomocy. Wykorzystywany był w tym celu fantom, przez co osoby mogły poćwiczyć właściwe przeprowadzanie resuscytacji-krążeniowo oddechowej.

Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drodze i konsekwencjach nieodpowiedzialnych zachowań. Kierujący i piesi zatrzymani do kontroli chętnie korzystali z możliwości nauki i przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Miłym zaskoczeniem dla prowadzących akcję było to, że również pasażerowie w tym dzieci brały w niej udział.

Akcję #Bezpieczniiświadomi organizowano po raz pierwszy, już wiadomo, że kolejne wydarzenia będą odbywać się cyklicznie z uwagi na bardzo duże zainteresowanie i potrzebę ciągłej edukacji.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend