Festyn Mikołajkowy przy ratuszu. Ruszył nabór wystawców (CENNIK)

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz Gmina Miasto Kołobrzeg zapraszają wystawców do udziału w tegorocznym Festynie Mikołajkowym, który odbędzie się przy ratuszu w dniach 6-10 grudnia. Wynajęcie domku jarmarcznego od 6 grudnia do 10 grudnia kosztuje 1 500 zł brutto.

Fot. Archiwum – jarmark świąteczny w 2022 r przy ratuszu.

Integralną częścią festynu będą stoiska handlowe, wystawiennicze, promocyjne, edukacyjne, tematycznie związane z programem Festynu Mikołajkowego, który w swej treści nawiązuje do tradycji i kultury handlowej Kołobrzegu. Festyn jest imprezą o charakterze wystawienniczo-handlowo-gastronomicznym dla wytwórców regionalnych wyrobów użytkowych i artystycznych, naturalnych produktów spożywczych, przedmiotów sztuki.

Na Festynie Mikołajkowym mogą być usytuowane stoiska nawiązujące do tradycji, w szczególności stoiska oferujące lub wystawiające przedmioty, wyroby lub produkty: 

● twórczości ludowej, w szczególności ludowej twórczości regionalnej związanej z miastem Kołobrzeg, w tym wyroby związane z rękodziełem, rzeźbą, malarstwem, wikliniarstwem, ceramiką artystyczną, itp. 

● będące zabawkami drewnianymi i wykonanymi z innych materiałów, 

● mające charakter kolekcjonerski różnego rodzaju: w postaci pamiątek i ozdób, galanterii skórzanej, biżuterii, akcesoriów z okresu epoki średniowiecza, artykułów spożywczych (cukierki, lizaki, czekolady, owoce i orzechy – suszone, prażone, w polewach, w czekoladzie), przyprawy, drobne przekąski, potrawy i wyroby regionalne (bigos, placki, pierogi, szynki wędzone, sery, itp.), wypieki (pieczywo, ciasta, ciasteczka kruche, sękacze, itp.), 

● gastronomii, w tym: grzane piwo, miody pitne, nalewki, soki, itp. 

Zainteresowani udziałem w Festynie Mikołajkowym, zgłaszają swój udział za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej: www.kolobrzeg.eu oraz www.rck.kolobrzeg.eu. Wypełniony formularz należy przesłać drogą elektroniczną na adres: promocja@rck.kolobrzeg.eu.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 listopada 2023 roku do godziny 15. Koszt wynajęcia domku jarmarcznego, w którym będzie można handlować, to 1500 zł za cały okres trwania festynu.

Szczegółowe informacje dla wystawców znajdują się na stronach: https://www.kolobrzeg.eu/jarmark-bozonarodzeniowy oraz https://www.rck.kolobrzeg.eu/dzial-aktualnosci/322-festyn-mikolajkowy-informacje-dla-wystawcow

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend