Ile może kosztować 18 ławek parkowych? 37 tys. zł albo…336 tys. zł

Urząd miasta ogłosił zapytanie ofertowe na dostawę 18 sztuk ławek parkowych, listwowych z wysokim oparciem. Zgłosiło się aż 13 firm. Wydaje się więc, że urzędnicy mogą przebierać w ofertach. Dlaczego więc unieważnili przetarg?

Fot. Archiwum. Zdjęcie ilustracyjne.

Okazuje się, że rozpiętość cen jest bardzo duża. Najtańsza oferta opiewa na 37 tys. zł, najdroższa jest blisko 10 razy wyższa – firma z Siedlc wyceniła 18 sztuk ławek na 336 tys. zł.

-Procedura zostanie więc powtórzona, a treść zapytania będzie bardziej szczegółowa, by skonkretyzować, o jakie ławki nam chodzi i tym samym wykluczyć pewną dowolność w tym zakresie – mówią urzędnicy podkreślając, że wprawdzie ławka ławce nierówna, to jednak tak duża rozpiętość cen ich zaskoczyła.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 23 lipca, 23:08 Derek

    W castoramie znalazłem ławkę Bloom Norfolk za 248zl/sztuka. Po wymnożeniu koszt dla osiemnastu ławek wynosi 4,464 zła VAT. Znalezienie i wyliczenie zajęło mi 5minut. Pozdrawiam

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend