Trzy firmy chcą zająć się organizacją Jarmarku Solnego (szczegóły)

Trzy firmy starają się o miejskie zamówienie kompleksowej organizacji Jarmarku Solnego, który w tym roku ma stanąć wokół ratusza.

Fot. Archiwum.

„Ika” z Gdańska, „SUN&MORE” ze Szczecina oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie z Gdańska złożyły oferty w miejskim przetargu na wyłonienie organizatora Jarmarku Solnego.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła ostatnia z wymienionych firm – za swoje usługi zażądała 257 tys. zł brutto. Za wyborem oferty MTG przemawia m.in. udana współpraca przy organizacji ostatniego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Termin, asortyment, dzierżawa i zamknięte ulice

Jarmark odbędzie się w terminie 22 sierpnia 2020 – 6 września 2020 r.

Firma, z którą miasto popisze umowę, będzie musiała m.in. zapewnić 30 drewnianych, jednolitych domków wystawienniczych, w których będzie prowadzony handel. Zajmie się też dzierżawą tych stoisk.
Miasto natomiast stawia warunku co do asortymentu – ma być on związany z charakterem Jarmarku Solnego i jako dopuszczalne wymienia m.in. produkty spożywcze, produkty delikatesowe np. bakalie, miody, słodycze, produkty cukiernicze. Kulinaria np. potrawy regionalne, wyroby kulinarne, ciepłe napoje, zimne napoje. Akcesoria dodatkowe związane z tematem przewodnim Jarmarku Solnego: wyroby rękodzielnicze i artystyczne, punkty z regionalnymi wyrobami alkoholowymi.

Urzędnicy narzucają też górną stawkę opłaty za stoisko – może to być nie więcej niż 4 tys. zł (w przypadku jednego wyróżniającego się w kształcie latarni morskiej jest to 10 tys. zł).

Na terenie jarmarku ma się pojawić jeszcze m.in. podest stylizowany na żeglarski pokład, który będzie służył jako przestrzeń do odpoczynku i do zabawy.
Na terenie jarmarku będą działać animatorzy zabaw dla dzieci. W programie są spektakle teatralne dla najmłodszych i gra terenowa.

Organizacja Jarmarku Solnego w tym miejscu oznacza zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Armii Krajowej (od galerii Hosso do Ratusza), Katedralnej (od skrzyżowania z Armii Krajowej do ulicy pl. Ratuszowy) oraz ulicy pl. Ratuszowy (przed starostwem powiatowym)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend