Jechali wężykiem, uszkadzając zaparkowane samochody. Pijanych kierowców pomogli ująć przypadkowi świadkowie

W miniony weekend Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Kołobrzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Sprawcy zostali zatrzymani dzięki czujności obywateli, którzy nie pozostali obojętni na widok jadących wężykiem aut.

W sobotę wieczorem kołobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonych samochodach zaparkowanych przy jednych z kołobrzeskich ulic przez osobowe auto. Jeden z mieszkańców Kołobrzegu zauważył na ul. Wschodniej, pojazd, który nosił uszkodzenia świadczące o tym, że mógł on brać udział w zdarzeniu i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, został zatrzymany, stracił również prawo jazdy. Przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Podobnie skończy 47-letni kierowca osobowej toyoty, który został zatrzymany przez bezpośrednich świadków, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę po tym jak na ul. Helsińskiej uszkodził inny prawidłowo zaparkowany pojazd. W organizmie mężczyzny znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie został zatrzymany oraz zatrzymano mu prawo jazdy.. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend