Jest pomysł na fasadę sali przy „Trójce”. Żeby jednak wypalił, będzie potrzebna Wasza pomoc

Grupa społeczników i miejskich aktywistów złożyła do Kołobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego projekt wykorzystania fasady sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3.

Pomysłu na wykorzystanie dużej, jednobarwnej dziś ściany sali sportowej przy „Trójce” szukano od początku powstania budynku w 2019 roku. Teraz z konkretną propozycją wystąpiła grupa społeczników – widzą oni przy Łopuskiego wielki mural z wyeksponowanym neonem. Najlepiej swój pomysł przedstawili sami autorzy wniosku złożonego do Kołobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. W opisie projektu czytamy:

– Celem projektu jest wyeksponowanie odrestaurowanego neonu „FREGATA” w samym sercu miasta i wkomponowanie go w morski mural! Na mocy zgody udzielonej przez dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu, neon „FREGATA” zostanie umieszczony na fasadzie sali gimnastycznej tejże placówki, a jej ścianę pokryje mural autorstwa znanego w całym kraju i za granicą, artysty graficiarza Cukina. Mural wykonany w stylu marynistycznym będzie stanowił tło dla neonu „FREGATA”, tworząc z nim spójną całość. (…) Neon „FREGATA” autorstwa Andrzeja Rafińskiego to wyjątkowa instalacja przedstawiająca statek w pełnych żaglach płynący na falach. Ta skomplikowana, ażurowa konstrukcja o łącznych wymiarach 3,5×2,5 m, oryginalnie oświetlona była aż 90 szklanymi neonowymi rurkami, które świeciły na 4 różne kolory.

Projekt zostanie teraz oceniony przez miejskich urzędników. Jeżeli przejdzie weryfikację, wraz z innymi wnioskami trafi pod głosowanie mieszkańców i to kołobrzeżanie zdecydują czy marynistyczny mural i neon Fregata trafią na fasadę sali gimnastycznej przy „Trójce”. Głosować będzie można od 31 maja do 13 czerwca. Wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego poznamy 18 czerwca.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 29 marca, 19:56 Ted

    Miejskich aktywistów czyli lewactwo tłumacząc z nowomowy na polski.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend