Nowe Horyzonty Tournée 2024 w kwietniu w Kołobrzegu

Pod koniec kwietnia w Kołobrzegu będzie można zobaczyć najlepsze filmy Festiwalu Nowe Horyzonty. Na specjalny przegląd czterech głośnych, festiwalowych tytułów zaprasza Regionalne Centrum Kultury. Bilet normalny kosztuje 25 zł, ulgowy z kartą mieszkańca – 20 zł.

Fot. kadr z filmu „Delikwenci”/materiały prasowe.

Kolejne arcydzieło mistrza kina kontemplacyjnego (Eureka), złożona psychologicznie fabuła o gęstości rodem z wybitnych, klasycznych powieści (Wśród wyschniętych traw), nagrodzony festiwalowym Grand Prix, ironiczny portret bohaterów pogrążonych w egzystencjalnym kryzysie (Delikwenci) i transowa podróż na pogranicze życia i śmierci (Samsara) – tegoroczne Nowe Horyzonty Tournee jak zwykle stanowi święto współczesnego kina artystycznego i zaprasza do celebrowania jego różnorodności.

Nowe Horyzonty to jedno z największych wydarzeń filmowych w Polsce, w ramach którego można zobaczyć hity sprowadzone prosto z festiwali w Cannes, Wenecji czy Berlinie, odważne kino debiutantów, dzieła mistrzyń i mistrzów oraz retrospektywy (niesłusznie) zapomnianych lub mało znanych w naszym kraju klasyków.

PROGRAM

27.04.2024 (sobota) godz. 16:00
„Samsara”
reż. Lois Patiño (114 min.)
Wędrówka dusz ze stroboskopowym interludium. Ciekawe, kim był w poprzednim wcieleniu osiołek Io.

27.04.2024 (sobota) godz. 19:00
„Delikwenci”
reż. Rodrigo Moreno (189 min.)
Nie ma czegoś takiego, jak wolne popołudnie – chyba że odważysz się je ukraść systemowi. Perełka i „Pieniądz” z jajem.

28.04.2024 (niedziela) godz. 16:00
„Eureka”
reż. Lisandro Alonso (146 min.)
Niewielkie miasteczko na granicy amerykańsko – meksykańskiej, rok 1870. Murphy poszukuje swojej córki porwanej przez wyjętego spod prawa Randalla.

28.04.2024 (niedziela) godz. 19:00
„Wśród wyschniętych traw”
reż. Nuri Bilge Ceylan (197 min.)
Nauczyciel Samet kończy obowiązkowy staż w położonej na odludziu anatolijskiej wiosce, wyczekując transferu do Stambułu. Jego sytuacja komplikuje się, kiedy zostaje oskarżony o nieodpowiednie zachowanie wobec swoich uczennic.

film 3 711x1024 - Nowe Horyzonty Tournée 2024 w kwietniu w Kołobrzegu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend