Kąpieliska w Grzybowie i Dźwirzynie z Błękitną Flagą. Kołobrzeg pauzuje

Błękitne Flagi przyznane na sezon 2019 dla kąpielisk Grzybowo i Dźwirzyno to wyróżnienie potwierdzające działalność kąpieliska z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym programie Blue Flag. Są to jakość wody, bezpieczeństwo, informacja i edukacja ekologiczna czy zarządzanie środowiskowe. O otrzymaniu tego prestiżowego tytułu poinformował dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji Grzegorz Czachorowski.

W kraju ,,Błękitną Flagą” w tym sezonie mogą posługiwać się 22 kąpieliska (14 w województwie zachodniopomorskim i 8 w województwie pomorskim), a także 10 marin (po 5 w województwie pomorskim i zachodniopomorskim). Ogólnie wyróżniono 4560 obiektów w 45 krajach.

Kołobrzeg bez Błękitnej Flagi

Błękitna flaga nie zawiśnie na kołobrzeskich kąpieliskach. Wszystko przez reorganizację kołobrzeskich kąpielisk, którą wymusiła w ubiegłym roku nowa ustawa o prawie wodnym. Od dwóch lat mamy 11 nowych miejsc, w których można się kąpać. Tymczasem kryteria tzw. Błękitnej Flagi, trzeba spełniać co najmniej cztery lata bez przerwy. Tak więc Kołobrzeg musi się starać o to prestiżowe wyróżnienie od nowa.

Certyfikat „Przyjazna Plaża” dla Ustronia Morskiego

Kąpielisko „Nadbrzeżna” w Ustroniu Morskim otrzymała w tym roku certyfikat jakości „Przyjazna Plaża”. Jest to wyróżnienie o podobnej randze jak „Błękitna Flaga”, lecz przyznawana na innych zasadach. Jak informuje nas Fundacja dla Edukacji Ekologicznej, ustrońskie kąpielisko spełnia wszystkie rygorystyczne kryteria z zakresu jakości wody, informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa, oraz zarządzania środowiskowego.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend