Kołobrzeska Izba Gospodarcza przyznała nagrody dla najzdolniejszych uczniów

Kołobrzeska Izba Gospodarcza, jak co roku przyznała nagrody dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich powiatu kołobrzeskiego za rok szkolny 2022/2023. 

Nagroda KIG stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w nauce z przedmiotów ścisłych, jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, czy astronomia. Uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny, jednocześnie wykazujących się  wrażliwością i aktywnością społeczną. Tegoroczni laureaci brali udział w konkursach, olimpiadach, wyróżniali się kreatywnością oraz angażowali się w życie swojej społeczności.

W tym roku wpłynęło łącznie 6 podań, z których wybrano trzy osoby przyznając im nagrody pieniężne:

I nagrodę i czek na kwotę 1.500 zł otrzyma Szymon Ruciński, uczeń  Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

II nagrodę i czek na kwotę 1.000 zł otrzyma Jarosław Soroka, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

III nagroda i czek na kwotę 500 zł trafi do Amelii Banasiak, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

Wręczenie nagród  odbyło się wczoraj (4.09) o godz. 8:00  w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oraz o godz. 12:30 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

-Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie i liczę, że wspólnie uda nam się zainteresować uczniów nauką przedmiotów ścisłych. Gratulujemy! – mówi Aleksander Bolko, prezes zarządu Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej.

IMG 9086 - Kołobrzeska Izba Gospodarcza przyznała nagrody dla najzdolniejszych uczniów

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend