Sygnalizacja do wymiany. Przy okazji pojawi się rozwiązanie, które wielu kierowców chwali

Miasto wymieni sygnalizację świetlną dla pieszych i samochodów na ulicy Kamiennej i na skrzyżowaniu ulic: Kamiennej, Aleja św. Jana Pawła II i Koszalińskiej.

Sygnalizacja, która funkcjonuje teraz, bywa awaryjna. Miasto szuka więc firmy, która ją wymieni. Do 14 września firmy zainteresowane tym miejskim zleceniem mogą składać oferty. Po podpisaniu umowy, ta która wygra, będzie miała 120 dni na wywiązanie się ze zlecenia.

Przy okazji wymiany sygnalizacji drogowej przy światłach pojawią się sekundniki dla kierowców. To urządzenia, które odmierzają czas, który pozostał do zmiany świateł. Ich zadaniem jest poprawa płynności ruchu.

Dzięki nim kierowcy stojąc na czerwonym świetle wiedzą, za ile sekund zapali się zielone. Z kolei ci, którzy zbliżają się do sygnalizatora otrzymują informację, dzięki której łatwiej im podjąć decyzję, czy już hamować, czy jednak zdążą bezpiecznie przejechać przez skrzyżowanie.

Wielu kierowców o sekundnikach mówi „czasoumilacze”, ponieważ wskazują im, ile jeszcze czasu będą stać na czerwonym, dzięki czemu poprawiają komfort czekania.

swiatla to5 1024x613 - Sygnalizacja do wymiany. Przy okazji pojawi się rozwiązanie, które wielu kierowców chwali

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend