Miasto zapowiada rozszerzenie remontu budynku po urzędzie pracy. Co tu powstanie?

Miasto rozszerzy zakres remontu budynku, w którym kiedyś znajdował się Powiatowy Urząd Pracy, a który od wielu lat stoi pusty. Jeszcze kilka tygodni temu urząd twierdził, że urządzenie tam biur jest niemożliwe.

O zmianie poinformowała prezydent Kołobrzegu na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg. – Zleciliśmy ekspertyzę i okazało się, że jednak można przerobić te pomieszczenia na biura i przy zachowaniu pewnych parametrów mogą one funkcjonować właśnie jako przestrzeń biurowa – mówi Anna Mieczkowska. – Zamierzam więc w kolejnym etapie je wyremontować, zamierzam też termomodernizować ten budynek. Po zakończeniu remontu będą tam biura najczęściej odwiedzane przez mieszkańców Kołobrzegu.

Przypomnijmy, że w tej chwili trwa remont wejścia do budynku i niewielkiej przestrzeni za nim. Ma tam powstać biuro obsługi klienta głównie dla osób z różnymi niepełnosprawnościami czy matek, które musiały przyjść do magistratu zabierając ze sobą dziecko w wózku.

Dziś główny budynek Urzędu Miasta ze względu na swoją konstrukcję jest dla tych osób niedostępny. Adaptacja parterowego budynku po PUP jest więc szansą na ominięcie barier architektonicznych.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 08 maja, 11:26 Ewa Mucha

    Witam Pani Prezydent! To znów kolejną bardzo dobra Pani decyzja. Wspaniałe, że tak mądrze i rozsądnie podejmuje każdą decyzję myśli Pani o wszystkich, a już szczególnie o ludziach, którzy potrzebują wsparcia. GRATULUJĘ NOWEJ DECYZJI ONA SPRAWDZI SIĘ W 100%. Pozdrawiam Ewa M.

    Reply this comment
  2. 08 maja, 14:36 Anonim

    Akurat że znam ten nieszczęsny budynek to poradził bym jeszcze wycięcie tych paskudnych żyletek zelewacji budynku gdzie sala posiedzeń zyskała by więcej światła. Dół budynku powinien zostać poszeżony,czyli ściana zewnętrzna budynku powinna być przeniesiona na równo z salą posiedzeń . Pokoje biurowe miały by w ten sposób więcej światła i nie trzeba by było palić światła w ciągu dnia. Efekt

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend