Oświadczenie Janusza Gromka w sprawie wczorajszej wypowiedzi Marka Śmierzyńskiego

You are currently viewing Oświadczenie Janusza Gromka w sprawie wczorajszej wypowiedzi Marka Śmierzyńskiego
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Przedstawiciel inwestora, który w 2014r. kupił od miasta działkę przy amfiteatrze, podczas swojego wystąpienia na wczorajszej sesji Rady Miasta powiedział m.in.:  „Brał pan pieniądze z budżetu miasta i wziął pan ode mnie. (…) Gromek oddaj mi moje własne, prywatne pieniądze!”. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Fot. Archiwum

Dziś na adres mailowy naszej redakcji Janusz Gromek, były prezydent Kołobrzegu, a obecnie członek zarządu województwa zachodniopomorskiego i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu w najbliższych wyborach, przysłał swoje oświadczenie w tej sprawie. Publikujemy je poniżej w całości.

Oświadczenie

„W związku z wypowiedzią pana Marka Śmierzyńskiego, informuję iż zwróciłem się do kancelarii prawnej z poznania o poprowadzenie sprawy dotyczącej publicznego zniesławienia mnie w trybie prywatnoskargowym przed sądem karnym, albowiem wypowiedź ta ma cechy przestępstwa o którym mowa w artykule 212 Kodeksu Karnego.

Tryb wyborczy, który obowiązuje w trakcie kampanii wyborczej, co do zasady odnosi się do wypowiedzi, które mogą być prostowane w ramach sprostowania lub też publicznych przeprosin za niedokładne informacje lub zwyczajne kłamstwo. Podkreślić należy, że   przedmiotowa sytuacja ma niewiele wspólnego z prawem cywilnym, lecz jest klasycznym przykładem naruszenia prawa karnego i musi spotkać się z reakcją, nie sądu w trybie wyborczym, lecz sądu karnego. Naruszono nie tylko moje dobra osobiste, ale w sposób publiczny oskarżono mnie o zachowanie haniebne i dlatego nie ma mojego przyzwolenia na bezkarne szarganie mojego dobrego imienia. Za każde takie zniesławianie musi zostać wyciągnięta odpowiedzialność. W tym przypadku po prostu odpowiedzialność karna sprawcy za zniesławiające mnie słowa.”

Janusz Gromek

Dodaj komentarz