Plażowanie. Odgrodził się parawanem i roślinami wyrwanymi z wydm. Dodatkowo postawił tablicę z informacją

You are currently viewing Plażowanie. Odgrodził się parawanem i roślinami wyrwanymi z wydm. Dodatkowo postawił tablicę z informacją
  • Post category:Info
  • Post comments:1 Komentarz

Wczoraj w godzinach porannych, Urząd Gminy w Ustroniu Morskim otrzymały zgłoszenie od zaniepokojonych dość niecodziennym widokiem plażowiczów. „Tuż przy zejściu plażowym 6A jeden z wypoczywających na plaży urlopowiczów postanowił odgrodzić się na piasku od pozostałych turystów, przy pomocą zerwanych wcześniej konarów i gałęzi koron drzew z chronionego prawem wybrzeża wydmowego.” – poinformowali na swoim oficjalnym profilu na Facebooku gminni urzędnicy.

Fot. Facebook/Gmina Ustronie Morskie.

Co więcej, swoją wydzieloną strefę zdecydował dodatkowo zabezpieczyć tablicą z napisem „Reservation for family”. Sprawa nie została przez lokalne władze zbagatelizowana, a „pomysłowego” turystę odwiedziły odpowiednie służby.

Przypominamy, że wydmy podlegają prawnej ochronie na całym wybrzeżu polskim. Realnym zagrożeniem dla roślinności wybrzeża wydmowego jest nie tylko abrazja, ale i przekształcanie związane z działalnością człowieka. Efekty takich działań doprowadzają m. in. do zmiany składu gatunkowego specyficznej roślinności wydmowej oraz zaburzają naturalną dynamikę wydm.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Marcin

    Nie rozumiem dlaczego to nie jest karane z urzędu. Przecież przed każdym wejściem/zejściem na plażę są tablice zakazujące takich rzeczy, zakazujące palenia na plażach, ale to wszystko jest notorycznie łamane!

Dodaj komentarz