Podsumowanie policyjnej akcji „Wszystkich Świętych 2023”

Według wstępnych danych statystycznych, w okresie „Wszystkich Świętych” od 31 października – 2 listopada 2023 r. na terenie woj. zachodniopomorskiego doszło do 8 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 7 osób zostało rannych. Jednocześnie Policji zgłoszono 198 kolizji drogowych.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, policja odnotowała o 3 wypadki więcej, osób rannych było o 4 więcej, natomiast liczba osób zabitych spadła o jedną.
– Należy zaznaczyć, że w obrębie cmentarzy nie doszło do wypadków drogowych i innych sytuacji kryzysowych na drodze – informuje zachodniopomorska policja.

Głównym zdaniem policjantów 1 listopada, było zapewnienie płynności ruchu przy cmentarzach i na głównych drogach prowadzących do nekropolii. W przypadkach tworzenia się utrudnień lub korków, policjanci podejmowali decyzję o ręcznym kierowaniu ruchem, poprzez co na terenie naszego województwa nie doszło do poważnych, długotrwałych zatorów drogowych.

Do działań skierowano możliwie dużą liczbę policjantów, którzy oprócz swojej pomocowej roli, kontrolowali również prędkość kierujących oraz ich stan trzeźwości. W czasie prowadzonych działań zatrzymano 28 nieodpowiedzialnych kierujących będących pod wpływem alkoholu, gdzie aż 20 z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości; mając powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie zatrzymano 4 osoby, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem środków odurzających. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend