Pogotowie ratunkowe podsumowało sylwestrową noc w naszym regionie. Blisko 400 wezwań z prośbą o pomoc

Pogotowie ratunkowe podsumowało sylwestrową noc w woj. zachodniopomorskim. Medycy udzielali pomocy 375 razy.

Źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Od godziny 19 w niedzielę 31.12.2023 r. do godziny 7 rano w poniedziałek 1.01.2024 r. zespoły ratownictwa medycznego na terenie całego województwa zachodniopomorskiego udzieliły pomocy 375 razy.
-W analogicznym okresie rok wcześniej interwencji było niewiele więcej, bo 384, ale bywały noce sylwestrowe, kiedy odnotowywaliśmy ponad 400, a nawet 600 wezwań. Zdaje się więc, że z roku na rok mieszkańcy i turyści w regionie bawią się ostrożniej – informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Minionej nocy medycy najczęściej udzielali pomocy osobom pod wpływem alkoholu, które wdały się w bójkę lub doznały urazów po upadku. Najczęściej były to urazy kończyn górnych i dolnych oraz urazy głowy. Nie brakowało pacjentów z zaburzeniami zachowania i po próbach samobójczych.

Kilka zgłoszeń dotyczyło osób, które zraniły się podczas wybuchu fajerwerków. Takie wezwania odnotowano w Nawodnej, skąd 23-letni mężczyzna trafił do szpitala z urazem ręki oraz w Siemczynie, gdzie wybuchające petardy zraniły 18-latkowi nogi. Z kolei dla 25-latka w Świnoujściu i 33-latka w Szczecinie zabawa z fajerwerkami zakończyła się urazami oczu. Podobnie jak u 21-latka ze szczecińskiego Stołczyna – tu jednak sprawcą urazu oka okazał się korek od szampana

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend