Przy okazji wyremontują tę uliczkę. Powstanie przyjemny skrót

W miejskim zleceniu na wykonanie projektu Neon Parku w parku przy Frankowskiego miasto uwzględniło też remont uliczki, która od dawna prosi się o naprawę.

Chodzi o skręt z ul. I Armii Wojska Polskiego, między odkrytym parkingiem a Fregatą. Nie naprawiana od lat uliczka świeci dziurami. Regularnie podczas deszczy gromadzi się tu woda. Piesi idąc ruchliwym chodnikiem, przechodząc przez nią muszą często szukać obejścia.
Teraz to się zmieni. Miasto w ogłoszonym przetargu na wykonanie koncepcji Neon Parku w parku przy Frankowskiego, uwzględniło też jej remont – uliczka dochodzi do niego i zakręca dalej między garaże. Do samego parku można wejść przez nieistniejącą dziś bramę. Wyremontowany zostanie odcinek od Wojska Polskiego do murka okalającego zieleniec (na zdj. pod tekstem).

Dzięki temu do parku, w którym niedługo mają zawisnąć odnowione neony, można będzie się łatwo dostać od strony Wojska Polskiego. Ale dodatkowy efekt może być taki, że piesi chętniej będą robić sobie tędy skrót idąc np. nad Parsętę, do biblioteki, czy kierując się do dzielnicy Zamoście.

dro6 1024x768 - Przy okazji wyremontują tę uliczkę. Powstanie przyjemny skrót
dro4 1024x768 - Przy okazji wyremontują tę uliczkę. Powstanie przyjemny skrót

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 17 stycznia, 18:03 Anonim

    A kiedy remont promenady przy Parsecie

    Reply this comment
  2. 18 stycznia, 13:47 Anonim

    No właśnie kiedy?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend