Radny pyta ilu seniorów mieszka w Kołobrzegu. Przy okazji dostajemy ciekawe dane

Ile w Kołobrzegu mieszka osób powyżej 60 roku życia, a ilu 65-latków i starszych? Ile w tej grupie wiekowej jest kobiet, a ilu mężczyzn? Pyta radny Piotr Rzepka z klubu PiS. My pytamy, po co radnemu ta wiedza.

– Nasz klub będzie chciał przygotować specjalny program dodatkowych ulg dla seniorów i chcieliśmy wiedzieć, jak liczna jest ta grupa wiekowa, by móc oszacować koszty. – odpowiada Piotr Rzepka. Zapytany przez nas jakie to mają być ulgi i czy są to te same przywileje, które w niedawnej kampanii wyborczej obiecała seniorom Anna Mieczkowska, radny odpowiada: – Za wcześniej by o szczegółach mówić w tej chwili. Dziś najważniejszy jest budżet, którego miasto wciąż nie ma (uchwała budżetowa znalazła się w programie sesji Rady Miasta, która odbędzie się 9 stycznia – dop. red.).

Dla radnego dane przygotowali miejscy urzędnicy. I tak wszystkich osób zameldowanych w Kołobrzegu w wieku, który interesuje radnego Rzepkę i jego klubowych kolegów, jest 12,438 (wszystkich mieszkańców jest 42,321, a więc seniorzy to ok. 30 procent całej kołobrzeskiej populacji). Kobiet jest więcej, bo 7,476, co potwierdza wnioski płynące z raportu przygotowanego dla miasta 3 lata temu. Mogliśmy w nim przeczytać m.in., że miasto się feminizuje. Panie najliczniejszą przewagę nad panami mają w najstarszej grupie. Powyżej 81 roku życia mieszka ich w Kołobrzegu 1319, podczas gdy mężczyzn tylko 589.

0002 e1546620107455 - Radny pyta ilu seniorów mieszka w Kołobrzegu. Przy okazji dostajemy ciekawe dane

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 06 stycznia, 10:50 darek

    Ładni nam się zwiją Kołobrzeg. Już tylko 42 tysiące zameldowanych wśród których kolejne kilka tysięcy którzy wyjechali na studia czy do pracy i tam zostali a zameldowani są nadal w domach rodzinnych. Ale co siędziwićjak zarobki marne a mieszkania po 7-8 tysięcy za metr.

    Reply this comment
  2. 06 stycznia, 12:16 kolo

    miasto starych ludzi i kobiet…

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend