Radny Woźniak i prezes Cieciora o Witkowicach. Kiedy będą gotowe pierwsze miejskie mieszkania na Witkowicach? (WIDEO)

Radny Jacek Woźniak zwołał dziś konferencję prasową ws. opóźnień w oddaniu najemcom mieszkań na powstającym na Witkowicach miejskim osiedlu. Radny klubu „Radni Niezależni” w Radzie Miasta, jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami, zdecydował się zabrać głos, ponieważ dostaje maile od przyszłych lokatorów zaniepokojonych opóźnieniami. Zapowiedział, że będzie się domagał od prezydent Kołobrzegu kontroli właścicielskiej w spółce (KTBS jest spółką komunalną miasta).

Fot. Archiwum.

Na konferencji nieoczekiwanie pojawił się prezes KTBS Robert Cieciora, który odniósł się do słów radnego. Jak mówił, umowa z wykonawcą była aneksowana cztery razy. Z różnych powodów, m.in. dlatego, że trzeba było zlecić dodatkowe roboty – grunty okazały się bardziej niestabilne, niż wskazywały na to zrobione wcześniej badania. Trzeba było je wybrać i zagęścić. W sierpniu prace pokrzyżowały nawalne deszcze.

Dziś można założyć, że klucze do mieszkań zostaną wręczone najemcom do końca tego roku. O ile znowu nie wyskoczy coś nieoczekiwanego.

-Obserwując postęp na placu budowy wydawało się, że nastąpi to szybciej (oddanie mieszkań najemcom -dop. red.), niestety czynniki, które nie zależą od nas uniemożliwiły nam to – mówił prezes Cieciora – Natomiast termin zakończenia całej inwestycji na dziś nie wydaje się zagrożony.

Przypomnijmy, że kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje na Witkowicach miejskie osiedle w ramach programu „Mieszkania dla rozwoju”. 31 sierpnia miał zostać oddany pierwszy blok z 31 mieszkaniami. drugi 30 września. Kolejne dwa w przyszłym roku – 23 stycznia oraz 23 marca. To pierwszy etap programu. Docelowo takich budynków wielorodzinnych ma powstać 10.

Więcej w nagraniach wideo z konferencji.

Konferencja radnego Jacka Woźniaka ws. Witkowic

Odpowiedź prezesa KTBS ws. Witkowic

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend