Remont ul. 18 Marca i Zwycięzców. Szykujcie się na utrudnienia w ruchu kołowym!

You are currently viewing Remont ul. 18 Marca i Zwycięzców. Szykujcie się na utrudnienia w ruchu kołowym!

Jeszcze tylko tymczasowa organizacja ruchu i przebudowa ulic 18 Marca oraz Zwycięzców będzie mogła w końcu ruszyć. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Fot. Archiwum

Umową na remont dwóch ulic w samym centrum miasta została podpisana 1,5 miesiąca temu. Mimo to wykonawca rozpocznie inwestycje dopiero teraz. Jak usłyszeliśmy w magistracie jednym z powodów późnego rozpoczęcia robót były przeciągające się uzgodnienia tymczasowej organizacji ruchu.

Tymczasem przy tej inwestycji liczy się każdy dzień. Przypomnijmy, że prezydent Kołobrzegu we wrześniu 2019 roku mówiła:  – Chciałabym, aby przebudowa rozpoczęła się przed wakacjami  i zakończyła się przed wakacjami w 2020 roku. To ambitne założenie, ale jedyne, które gwarantuje, że miasto w tej części będzie latem przejezdne.

Czy to się uda? Trudno powiedzieć.

Roboty powinny ruszyć lada dzień. Kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia i na zmiany organizacji ruchu. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Przypomnijmy, w centrum miasta rozpocznie się remont dwóch ulic i budowa ronda na skrzyżowaniu przy prokuraturze (na zdj.). Zgodnie z umową, wykonawca na ukończenie wartej ok. 9 mln zł miejskiej inwestycji, ma czas do sierpnia.

Dodaj komentarz