Rodzice napisali petycję w sprawie placu zabaw przy ul. Basztowej. Powołują się w niej na konwencję ONZ

Osiedle przy ul. Basztowej ma od lat wyznaczony teren rekreacyjny. Tylko co z tego, skoro w tym miejscu wyprowadzane są psy, a wieczorem imprezuje tu młodzież. Zdarza się tu też spotkać dziki. W efekcie dzieci bawią się na osiedlowej ulicy.

Na końcu ulicy Basztowej znajduje się plac z małym boiskiem do koszykówki i drugim – trawiastym do piłki nożnej. Jest częściowo ogrodzony. Znajdują się tu też ławki, wokół których w poniedziałek walało się jednak sporo śmieci. Nie ma za to ani jednej zabawki plenerowej.

Mieszkańcy osiedla przy ul. Basztowej napisali w tej sprawie petycję. Powołują się w niej na konwencję ONZ, która gwarantuje najmłodszym m.in. prawo do wypoczynku i uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych. Apelują do władz miasta o przebudowę i przywrócenie w tym miejscu bezpiecznego placu zabaw dla dzieci.

W pełni usatysfakcjonowałoby nas przywrócenie do stanu używalności obu boisk, szczelne ogrodzenie terenu i zamontowanie monitoringu miejskiego, który ograniczyłby akty wandalizmu i zwiększyłby bezpieczeństwo.” – piszą w petycji rodzice dzieci z ul. Basztowej.

– Jednym miejscem, gdzie dziś mogą się spotykać dzieci, to jest ulica.- mówiła w ich imieniu radna Renata Brączyk (klub PiS) podczas ostatniej sesji Rady Miasta, składając w tej sprawie interpelację. – Najbliższe funkcjonujące place zabaw znajdują się 600 – 1000 metrów od ul. Basztowej, a miejsce, gdzie kiedyś taki plac funkcjonował przy ul. Basztowej, jest teraz miejscem wyprowadzania psów i miejscem nocnej zabawy nie zawsze trzeźwiej młodzieży. Plac przez brak ogrodzenia jest często niszczony przez dziki.

Interpelacja radnej Brączyk wraz z petycją trafiła 30 maja do urzędu miasta. Jak nas zapewniono w magistracie, prezydent Kołobrzegu zapozna się z nią po powrocie z wyjazdu służbowego do Gdańska.
Na razie na placu przy ul. Basztowej skoszono trawę i naprawiono ogrodzenie.   

plac zabaw kolobrzeg 1 1 - Rodzice napisali petycję w sprawie placu zabaw przy ul. Basztowej. Powołują się w niej na konwencję ONZ

plac zabaw kolobrzeg 2 - Rodzice napisali petycję w sprawie placu zabaw przy ul. Basztowej. Powołują się w niej na konwencję ONZ

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. Czerwiec 04, 21:29 Matka Polka

    „Naprawiono ogrodzenie” – jak to szumnie brzmi. Poprawiono jeden słupek, zainwestowano w kłódkę i pomalowane słupki do siatkówki – tylko po co jak siatki brak? Furki nadal nie ma a w ognisko-piaskownicy (swoją drogą ktoś chyba długo myślał żeby wymyślę taki twór) nadal jest pełno potluczonego szkła.
    Jest jeden bardzo prosty sposób na poprawę stanu : ktoś Bardzo Ważny kupi dom na naszym osiedlu. Bo my to tylko zwykłe pioneczki – nikt nas nie usłyszy. Bo to miasto tylko dla bogatych niestety…

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend