Turystyka: Kołobrzeg liderem w woj. zachodniopomorskim. W krajowym rankingu nie jest już tak różowo

You are currently viewing Turystyka: Kołobrzeg liderem w woj. zachodniopomorskim. W krajowym rankingu nie jest już tak różowo

Portal nocowanie zbadał jakie miejsca turyści najczęściej wybierali na urlop w pierwszym półroczu 2019r. W województwie zachodniopomorskim Kołobrzeg niezmiennie pozostaje liderem. Gorzej wypada w rankingu ogólnopolskim.

Źródło: nocowanie.pl

Nadal chętnie wybierane są góry i morze, niezmiennie wśród województw z największą liczbą zapytań o nocleg pojawiają się pomorskie (23,83% wszystkich zapytań w kraju), zachodniopomorskie (21,61%) i małopolskie (20,51%).

Jednak preferencje turystów delikatnie się zmieniają. Podróżnicy wybierają coraz częściej miejsca, gdzie nie ma takich tłumów jak na przykład w Zakopanem czy we Władysławowie. Duże wzrosty odnotowaliśmy  w województwie śląskim (19,53% więcej zapytań o nocleg niż w pierwszej połowie 2018), dolnośląskim (12,71% więcej), czy podlaskim (9,64% więcej).

Polska

Natężenie ruchu turystycznego jest zróżnicowane w zależności od regionu, poniżej zaprezentowane zostały statystyki dla każdego województwa. Znajduje się tam top 10 miejscowości dla każdego regionu. Na początek zobaczmy jednak jak przedstawia się lista najpopularniejszych miejscowości w całej Polsce.

Pierwsze trójka od kilku lat pozostaje niezmienna: Zakopane (8,13% wszystkich zapytań o nocleg w cały kraju w okresie styczeń-czerwiec 2019), Karpacz (4,78%), Władysławowo (3,27%). Na kolejnych miejscach znalazły się: Szklarska Poręba (3,15%), Łeba (2,81%), Szczyrk (2,70%), Kołobrzeg (2,36%), Białka Tatrzańska (2,12%), Jastarnia (1,93%) oraz Sarbinowo (1,90%).

Zachodniopomorskie

Polskie morze ciągle jest popularnym kierunkiem podróży i przyciąga turystów nie tylko latem. Wypoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi się kojarzyć tylko z opalaniem na plaży, morskimi kąpielami oraz smażoną rybką, lodami i goframi.

Liczba zapytań o nocleg w województwie zachodniopomorskim wzrosła o 7% w stosunku do pierwszego półrocza 2018. Lista top 10 różni się tylko nieznacznie kolejnością, liderem ciągle jest Kołobrzeg (10,92% wszystkich zapytań o nocleg w województwie).

Cały artykuł tu: I półrocze 2019 w turystyce krajowej – jakie miejsca w Polsce wybierali turyści?

 

Dodaj komentarz