Ustronie Morskie wyremontowało swój amfiteatr. Pierwsza duża impreza to dożynki 9 września

Już w najbliższą sobotę, 9 września w Ustroniu Morskim, w wyremontowanym i zadaszonym amfiteatrze odbędą się Dożynki Gminne.

Koszt przebudowy amfiteatru wyniósł prawie 10 mln zł, z czego 4,5 mln zł gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, pozostała kwota pochodziła z budżetu gminy Ustronie Morskie.
Dużo większego remontu wymaga kołobrzeski amfiteatr. Jego koszt szacuje się na ok. 70 mln zł. Z tego powodu przebudowę odłożono w czasie i nie znamy nawet przybliżonej daty, kiedy mogłaby się rozpocząć. Pojawiły się też głosy, by zrezygnować z obiektu na rzecz nowoczesnej sali kongresowej. Żadne decyzje jednak w tej sprawie nie zapadły.

Dożynki w Ustroniu Morskim

Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00  mszą świętą, po niej barwny korowód wyruszy w stronę amfiteatru. O godz. 14. 30 zaplanowano uroczyste otwarcie obiektu, godz. 15.00 ceremoniał dożynkowy, od godz. 15.10 zaplanowano prezentację twórczości artystycznej gminy Ustronie Morskie.  Na miejscu zaprezentują się sołectwa,  seniorzy, pod wodzą Doroty Gałęzowskiej, Koła Gospodyń Wiejskich, myśliwi i pszczelarz Henryk Bartczak, który o pszczołach wie wszystko. Na stoisku Sołectwa i KGW Ustronie Morskie kupimy przepyszne kartacze, a panie z KGW Rusowo przygotują gofry na patyku, ze sprzedaży których dochód w całości przeznaczony zostanie na chorującą na Zespól Crouzona Lenkę Mazurek. Gospodynie z Rusowa będą miały również ekologiczne warzywa, owoce, jaja i rękodzieło. Na wszystkich uczestników dożynkowej imprezy będzie czekała  pyszna darmowa grochówka przygotowana przez niezawodnych strażaków oraz bigos, którym uraczy nas sołtys Kukini Justyna Pryłowska.
Najmłodsi uczestnicy dożynek nie będą narzekać na nudę. Na miejscu będą sympatyczne alpaki ze Zwierzogrodu oraz przezabawna i energetyczna ekipa Klauni Kulki. Będą brokatowe tatuaże, gigantyczne mydlane bańki i wiele innych atrakcji. To jeszcze nie wszystko. Od godz. 20.00 na scenie amfiteatru odbędzie się koncert pt. „Tych lat nie odda nikt”, a po nim zabawa z DJ. 

dozynki - Ustronie Morskie wyremontowało swój amfiteatr. Pierwsza duża impreza to dożynki 9 września

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend